Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Amerika Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

AMERİKA HAKKINDA

Amerika Birleşik Devletleri, kısaca ABD doğuda; Atlas Okyanusundan, batıda Büyük Okyanusa kadar 4.500 km genişliğindedir. Kuzeyini Kanada, güney kısmını ise Meksika Körfezi çevrelemektedir. ABD Amerika kıtasında yer alan 50 eyalet ve 1 federal bölgeden oluşan bir anayasal cumhuriyettir. Ülke vatandaşlarına Amerikan veya Amerikalı denilmektedir. Başkenti Washington olup, resmi dil İngilizce ve kullanılan para birimi ABD Dolarıdır. 2012 yılındaki veriler sonucunda 67 milyon turistle Fransa’dan sonra dünyanın en çok turist ağırlayan 2. Ülkesi konumundadır. 

12 Ekim 1492 yılında Kristof Kolomb’un keşfi sonrasında ilk olarak İngilizler ve daha sonra İspanyollar, Portekizliler, Fransızlar burada toprak sahibi olmuştur. Avrupalılar Amerika’da topraklarını genişletmiş ve daha sonra en başta İngiltere olmak üzere farklı ülkelerden göçmenler alarak koloniler oluşturmuştur. 18. Yy ortalarında koloni sayısı 13’e yükselmiş ve bu 13 koloni ABD’nin temelini oluşturmuştur. 4 Temmuz 1776’da 13 Amerikan kolonisi İstiklal Beyannamesi imzalamış ve İngilizlerle yapılan bağımsızlık savaşlarını kazanarak istiklallerini kazanmışlardır. Savaş sonucu Amerika Birleşik Devletleri kurularak, 1787’de ilk anayasası hazırlanmış ve George Washington ilk Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Amerika’nın gezilmesi gereken, en çok turist alan yerleri arasında Washington, New York, Miami ve Orlando gelmektedir.

WASHİNGTON HAKKINDA

ABD’nin başkenti olan Washington, hiçbir eyalet sınırı içerisinde yer almamakla beraber District of Columbia denilen özel statüde bir bölge olarak kabul edilmiştir. ABD’nin Büyük Okyanus kıyısındaki en kuzey eyaleti konumundadır. Aynı zamanda Seattle, Spokane gibi sayılı büyük şehirleri barındırır.

WASHİNGTON TURLARI

Amerika turlarında Washington’da gezilecek yerler arasında White House, yani Beyaz Saray da yer almaktadır. 1600 Pennsylvania Avenue bölgesinde bulunan saray şehrin en eski yapılarından biri olma özelliğini taşımaktadır ve George Washington dışında, bütün Amerikan Başkanlarına konut olarak hizmet vermiştir.

Binanın yapımı için 500 dolarlık bir altın madalya ödülü bulunan proje yarışması düzenlenmiştir. Yarışma sonucunda, 1792 yılında, İrlandalı mimar James Hoban tarafından tasarlanmış olan bir proje, Başkan Thomas Jefferson tarafından birinci seçilmiştir. Hoban; projesini, İngiliz Palladio üslübunda yapmıştır.

Binanın yapımı 1801 yılında tamamlanmıştır. Başkan Jefferson binaya ilk girdiğinde; binayı tanımlarken “iki imparator, bir papa ve ulu Lama’ya yetecek kadar büyük” olduğunu söylemiştir. Jefferson için, bina bir hayli büyüktür. Sonrasında Benjamin Latrobe; sütunlu girişi ekletmiştir. Jefferson ise; her iki tarafa, birer teras binası ekletmiştir. 1814 yılında, bina, İngilizlerin ateşe vermesiyle büyük zarar görmüş, bu yangından sonra, içi ve dışı tekrar yenilenen bina, her yeni gelen başkanın yaptığı bazı eklemeler ile bugünkü görüntüsüne kavuşmuştur.

Beyazlığı sebebiyle mermerden yapıldığı düşünülen yapı, aslında “Virginia kumtaşı” sayesinde yapılmıştır. İnanılmaz bir şekilde beyaz olan yapı rengi hafif solmaya başladıkça anında boyanmaktadır.

Amerika turlarında Washington’da gezilecek bir diğer yer ise National Mal Ve Potomac Parkı. Park alanına “The Mall” da denilmektedir. Batıda, “West Potomac” ve “Constitution Gardens” ile doğuda, “Capitol binası” na kadar olan bölgeyi kapsamaktadır. Yıl içinde yaklaşık olarak 25 milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Washington Monument yani Washington Anıtı, 169 metre uzunluğunda beyaz mermerden yapılmış dikili taştır. George Washington anısına yapılmış olan anıt şehrin birçok yerinden görülmektedir. 1848 yılında yapımına başlanmış olan anıt iç savaş sebebiyle 36 yıl sonrasında 1884 yılında tamamlanmıştır. Anıtın iç kısmı birçok ülkenin önemli insanları tarafından bağışlanan taşlarla süslenmiştir.

Süsleme taşlarından bir tanesi de “Sultan Abdülmecit” in tuğrasıyla beraber, Türk hat sanatının en büyük isimlerinden biri olan Kazasker Mustafa İzzet Efendi tarafından hazırlanmıştır. Bu taş levha üzerinde; “ Abdülmecid Han’ın temiz adı; dostluğun devamını göstermek için, Washington’da dikilen bu yüksek taşa yazıldı” yazılıdır. Bu ilginç levha, 1853 yılında bir gemi ile Amerika’ya gönderilmiştir. Anıtın en tepesinde ise bir gözetleme anıtı bulunmaktadır.

Lincoln Anıtı; Amerika’nın 16. Başkanı Abraham Lincoln’ü onurlandırmak için yapılmıştır. Beyaz mermerden yapılmış olan anıt Yunan tapınaklarını andırmaktadır. 

NEW YORK HAKKINDA

En fazla nüfuslu şehir olan New York, ABD’nin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Kent beş bölüme ayrılmıştır; Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx ve Staten Island.

Göçmen kenti olan New York’ta yaklaşık olarak 170 ayrı dil konuşulmaktadır. Yaşayan her 3 kişiden biri ABD dışında bir ülke doğumludur. İngilizce çeşitli aksanlarda konuşulmaktadır.

New York kenti 1613 yılında Hollandalılar tarafından New Amsterdam adı altında kurulmuştur. Kent 1664 yılında Birleşik Krallığa geçmiş ve New York adını almıştır.

NEW YORK TURLARI

New York’ta Amerika turları sırasında gezilecek yerler arasında Özgürlük Heykeli yer almaktadır. Özgürlük Heykeli, Özgürlük adası üzerinde bulunmaktadır. 1886 yılında inşa edilmiş olup o günden bu güne Amerika’nın simgesi olmuş bir heykel ve gözlem kulesidir. Bakırdan yapılmıştır ve heykel sağ elinde bir meşale, sol elinde ise bir hitabe tutmaktadır.

Empire State Builgind, New York’ta bulunan bir gökdelendir. 1 Mayıs 1931 tarihine kadar dünyanın en yüksek binası olarak kabul edilen Chrysler Building’in unvanını elinden almış, 1932 yılında yapımı bitirilmiştir.

Central Park, Manhattan’da yer alan park yıllık yaklaşık olarak 25 milyon ziyaretçi ağırlamaktadır. Amerika’nın en çok ziyaret edilen parkı olma özelliğine sahiptir.

Amerika turlarında New York’ta görülecek önemli yerler arasında Times Meydanı da yer almaktadır. Times Meydanı, Broadway, 7. Cadde ve 42. Sokağın kesişmesinden oluşmuştur. 1904 yılının yılbaşı akşamı, Times Meydanına ismini veren New York Times'ın meydandaki yeni binalarına taşınmasının havai fişeklerle kutlanmasıyla yeni bir gelenek başlatılmış ve her yıl yılbaşı bu meydanda havai fişeklerle kutlanmaya başladı. Bu gelenek hala devam etmektedir. Her yıl meydanda oluşan binlerce kişilik kalabalık yeni yılı gösteren meşhur ışıklı topun inişini seyretmektedir.

Ayrıca dünyaca ünlü büyüleyici güzellikteki Niagara şelalesi de Ontario ve New York arasında yer almaktadır. Şelalenin en önemli özelliği tersine akmasıdır ve Kuzey Amerika’nın en büyük ve güçlü şelalesidir.

MİAMİ HAKKINDA

Miami, ABD’de Florida eyaletinde bulunan ikinci büyük şehir olma özelliğini taşımaktadır. Atlas Okyanusunun kıyısında bulunan bir kıyı şehridir. Yaklaşık olarak 5.000 Türk yaşamaktadır ve Miami’de halkın yaklaşık olarak %67’si İspanyolca konuşmaktadır.

Küba, Karayip ve İspanyol kültürü ile ortaya çıkmış bir şehir olan Miami, gece kulübü başkentlerinden biri sayılmakta olup dünyaca ünlü Tobacco Road ile bar kültürünün kalbi konumundadır.

MİAMİ TURLARI

Amerika turlarında Miami’de gezilecek yerler arasında Star Adası yer almaktadır.  Key West, Florida Keys’in parçası olan bir adadır. Adaya, Seven Mile Bridge üzerinden ulaşmak mümkündür. Dünyaca ünlü olan bu köprü 11 metre uzunluğundadır. Ada, aynı zamanda, Amerikalı zenginler tarafından tercih edilen bir tatil beldesidir.

Amerika turlarında Miami’de gezilecek yerler arasında Miami Beach, Ocean Drive, Art Deco, Brickell Avenue, Miami Limanı, Bal Harbour, Coconut Grove, Coral Gables, Tarihi Biltmore oteli, Bayside, Kübalı göçmenlerin oturdukları ve vatan hasreti çektikleri için oluşturdukları büyük bir mahalle olan Küçük Havana da yer almaktadır.

ORLANDO HAKKINDA

ABD’nin Florida eyaletinde bulunan bir yerleşim alanı olan Orlando denildiğinde akla ilk gelen NASA’dır.  Aynı zamanda, 1971’de kurulmuş Disney World sayesinde her  yıl yaklaşık 40 milyon turistin ziyaret ettiği bir yerleşim yeridir.

ORLANDO TURLARI

Amerika turlarında Orlando eyaletinde gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz; Kennedy Uzay Merkezi; 1968 yılından günümüze NASA'nın insanlı uzay uçuşlarında kullanılmış ve günümüzde mevcut üç uzay mekiğinin fırlatma ve gözetme tesisi olarak kullanılmış olan uzay merkezidir.

Ayrıca Universal Stüdyoları ve İsland Of Adventure’da gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.