Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk

Balayında Nereye Gidilir

BALAYI HAKKINDA

Balayı terimi ilk olarak İngiltere de 1546 yılında kullanılmıştır. Eski İngilizce de ki yazılımı ‘honey moone’ dir. Batı kültüründe 19.yy başlarında yeni evli çiftler düğün sonrası, düğünlerine katılamayan akrabalarını bazen çift olarak bazen de aileleri ile birlikte ziyaret ederlerdi.1820 ler deki Fransız kaynaklarına göre bu geleneğin adı ‘voyage a la façon anglaise’ yani İngiliz sitili seyahatti. Bugün ki anlamda balayı seyahatlerinin başlangıcı ise 20.yy ilk çeyreği sonrasındadır. Bu dönem itibari ile İngilizler başta olmak üzere tüm Avrupa da özellikle Franszı Riverası, Roma , Verona ve Venedik olamak üzere evlilik sonrası çiftlerin seyahetleri moda haline geldi.

Gelenek olarak İngiltere de düğün gecesi baldan yapılma likör ikram edilirdi. Bu ise ortak hayata adılan ilk adımda ki tatlığı temsil ederdi. Balayı kelimesinin İngilizce karşılığı olan ‘honey’ yani bal bu gelenekten gelmektedir. Kullanılan moon kelimesinin karşılı olan ise dolunay ın dönemsel karşılığıdır.

Balayı kelimesi diğer dillerde de kullanılmaktadır. Örneğin İtalyanca da luna di miele,Arapça da Shahr el assal, Farsça da ise mah e asal dır.

Balayı turlarınızda planlanmanıza çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Planlama da yapılan ufak bir hata hayatınızda beklide sadece bir defa yaşayabileceğiniz balayı turunuzun sıkıntılarla geçmesine sebep olacaktır. Onun için doğru yerde doğru zamanda bulunmak ve organize edeceğiniz balayı turunuzun bütçesini iyi hesaplamanız gerekmektedir. Bu konuda acentamız size seyahat danışmanınız olarak hizmet verecektir. Bizlere sadece tarih ve bütçe konusunda bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Bunun için telefon edebilir yada sitemizdeki size özel butonunu kullanarak bizlere talep bırakabilirsiniz. Gezigen Turizm yetkilisi talebinizi en kısa süre içerisinde yanıtlayacaktır.

Balayı turunuz için size birkaç fikir vermek istiyoruz. İstediğiniz bölgede ister Türkçe rehberlik li isterseniz sadece uçak-otel ve transfer olarak organizasyon yaptırabilirsiniz.

BARSELONA  ve  KANARYA ADALARI  BALAYI TURU

Hem tarih hem de güneş ve denizin tadını çıkaracağınız balayı paketi. Barselona da geçireceğiniz 2 gün sonrası ara uçuş ile Kanarya adalarından Tenerife ye geçecek burada isteğinize bağlı olarak 5 yıldızlı oteller de  4 gün güneş ve denizin tadını çıkaracaksınız. Özellikle Nisan ve Kasım ayları arasında tavsiye ederiz. Dilerseniz konaklama gün sayınızı değiştirebilirsiniz. Talebiniz için lütfen acentamızı arayınız ya da Size özel butonunu kullanarak mesaj bırakınız.  


GOA  ADASI  BALAYI  TURU

Goa adası Hindista nın güneybatı sahillerinde yer alır. Son yılların popüler balayı destinasyonlarından biridir. Özellikle kumu ve muhteşem denizi için tercih edilen bu tropikal ada da 4 ve 5 yıldız oteller de konaklamanızı tavsiye ederiz. Goa balayı paketinizi 2 gece Yeni Delhi ve 5 gece Goa adası olarak organize edebilirsiniz. Böylelikle hem Hindistan ı görme imkanınız olacak hemde büyüleyici bir deniz tatili yapacaksınız. Bu turunuzu Ekim ve Nisan ayları arasında gerçekleştirebilirsiniz. Talebiniz için lütfen acentamızı arayınız ya da Size özel butonunu kullanarak mesaj bırakınız.  

 

AMALFİ  KIYILARI  İTALYA  BALAYI  TURU

Son yılların popüler balayı merkezi Amalfi kıyıları. Sorento yarım adası ve Napoli körfezinde bulunan Amalfi kıyıları sizleri gerçekten büyüleyecek. Birbirinden güzel butik otelleri ile Amalfi balayı çiftlerine farklı seçenekleri de sunuyor. Örneğin hemen yakınında bulunan Capri adasına geçebilir yada Pompei antik kentinde tarih içerisinde kaybolabilirsiniz. Deniz,kültür ve tarihin bir arada bulunduğu bu balayı turunu Nisan ve Kasım ayları arasında tercih etmenizi öneririz. Talebiniz için lütfen acentamızı arayınız ya da Size özel butonunu kullanarak mesaj bırakınız.  


 ROMANTİK PARİS BALAYI TURU        

 Her dönemde tercih edilebilen Dünya başkenti Paris için farklı bir paket hazırladık. Minimum 4 gece konaklamalı olarak  organize edebileceğimiz bu pakette Hem Paris i hemde Paris şehri çevresindeki gerçek Fransa yı göreceksiniz.Paris de geçireceğiniz romantik 2 gün sonrası günübirlik olarak Giverny de bulunan Claud Monet in evini,Empresyonizm Müzesi ni ve dünyaca meşhur Japon köprüsü nü  ziyaret edeceksizniz.Bir sonraki günü ise Reims ve Champagnes turunu yine günübirlik olarak gerçekleştirecek Fransız kralları nın yaşadığı ortaçağ şatolarını ziyaret edip şampanya yapım atölyelerinde tadım gerçekleştireceksiniz. Bu paketimizi ise Nisan ve Ekim ayları arasında gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.  Talebiniz için lütfen acentamızı arayınız ya da Size özel butonunu kullanarak mesaj bırakınız.  


BALİ,  ŞEYSELLER  veya  MALDİVLER  BALAYI  TURU  

 Endonezya ya bağlı Bali adası yada Hint Okyanusun   dünyaca meşhur mercan adaları topluluğu Seyseller veya Maldivler, balayı turlarınızda tercih edebileceğiniz diğer destinasyonlar.Adalarda 4 veya 5 yıldız oteller de oda- kahvaltı, yarım pansiyon veya her şey dahil olarak ,otel odası, kumsal bungalow  veya deniz üzeri lüx bungalow oda seçenekleri ile konaklayabilirsiniz. Transferleriniz ise seçmiş olduğunuz otele göre sürat teknesi veya deniz uçağı ile olacak. Her üç adaya da Eylül- Mayıs ayları arasında gidebilirsiniz. Bunun dışındaki aylarda ise bölgede muson yağmurları etkisini göstermektedir. Dilerseniz Bali balayı paketinize Singapur u da ekleyebilirsiniz. Vizesiz olarak seyahat edeceğiniz Singapur da göz kamaştıran şehirlerden biridir. Talebiniz için lütfen acentamızı arayınız ya da Size özel butonunu kullanarak mesaj bırakınız.  


TANZANYA  KENYA  SAFARİ  BALAYI TURU

Gerek Tanzanya gerekse Kenya balayı çiftleri için mükemmel otel seçenekleri ve unutulmaz bir macera sunuyor. Serengeti savanlarında ya da Masai Mara düzlüklerinde 5 yıldız delüx oteller de ya da 5 yıldız delux Kamp larda muhteşem macera dolu bir balayı sizleri bekliyor. Size özel aracınızla yapacağınız safari turlarında görecekleriniz sizleri büyüleyecek. Tavsiye edeceğimiz aylar Ekim ve Mayıs ayları arası. Kapıda vize uygulaması olan her iki ülkeye de direk uçuşlar mevcut. Talebiniz için lütfen acentamızı arayınız ya da Size özel butonunu kullanarak mesaj bırakınız.  


MARAKESH  AGADİR  BALAYI  TURU

 Vize derdi olmadan gerçekleştirebileceğiniz balayı turu. Fas ın kalbi konumunda ki Marakesh ve Fas ın antalyası Agadir, balayı paketi olarak sıklıkla tercih edilen farklı bir destinasyon. Kızıl şehir Marakesh in büyülü ortamında 5 yıldız oteller de ya da 5 yıldız bölgeye özel riyad larda geçireceğiniz 3 gün sonrasında Agadir de güneş, deniz ve Atlas Okyanusunun  tadını çıkarıcaksınız. Marakesh konaklamanız sırasında Essaouria ya gitmeyi ihmal etmeyin. Dünya nın en güzel kıyı şehirlerinden biri olan otantik Essaouria da 1 tam gününüzü mutlaka geçirmeniz tavsiye ederiz. Bu turunuzu Nisan – Kasım ayları arasında gerçekleştirebilirsiniz. Talebiniz için lütfen acentamızı arayınız ya da Size özel butonunu kullanarak mesaj bırakınız.  


FİJİ  ADALARINDA ROMANTİK BALAYI TURU

 Güney Pasifik de buluna büyüleyici güzellikteki Fiji adalarında romantik bir balayı geçirebilirsiniz. Fiji farklı destinasyon arayan balayı çiftleri için tercih edilen yüksek maliyetli bir balayı paketidir. Bu ada da geçireceğiniz balayı paketinizi uzun uçuşlardan dolayı minimum 7 gece olark organize etmenizi tavsiye ederiz. En uygun sezon Kasım ve Mart ayları arasındadır. Talebiniz için lütfen acentamızı arayınız ya da Size özel butonunu kullanarak mesaj bırakınız.