Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Balkan Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

BALKANLAR HAKKINDA 

Balkanlar sözcüğü dağlık yer anlamına gelmektedir. Karadeniz ile Adriyatik denizi arasında bulunan dağlık ve engebeli alanlar Balkanları oluşturmaktadır. Bu bölgenin tahmini yüzölçümü 550,000 km² olarak belirlenmiştir. Yaklaşık olarak nüfusu ise 53 milyon civarındadır. 

Balkanlar'da bulunan başlıca devletler; Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Sırbistan, Hırvatistan, Karadağ ve Bosna-Hersek'tir. 

 

BALKAN ÜLKELERİ

MAKEDONYA

Başkenti Üsküp, resmi dili Makedonca, para birimi Denardır. Makedonya coğrafi açıdan kuzeyinde Sırbistan ve Kosova, batısında Arnavutluk, güneyinde Yunanistan, doğusunda Bulgaristan ile komşudur. Birleşmiş Milletler tarafından 1993 yılında tanınan ülke, Yunanistan'ın itirazı sonucunda Birleşmiş Milletler tarafından “Makedonya Eski Yugoslav Cumhuriyeti adıyla tanınmaktadır.

Makedonya, 542 yıl süresince Osmanlı İmparatorluğunun hâkimiyeti altında bulunmuş ve birçok Türk izi taşımakta olan bir ülkedir. Avrupa’nın en küçük ülkeleri arasında yer alır.

Makedonya’nın şehirleri; Üsküp, Ohrid, Kumanova, İştip, Köprülü, Gostivar, Kalkandelen, Pirlepe, Manastır’dır.

84 belediyesi bulunan Makedonya’da; Ağustos 2004’te Makedonya idaresi tarafından, söz konusu olan 84 belediye yeniden düzenlenmiştir. Bu belediye merkezlerinden on tanesi Büyük Üsküp’ü oluşturur.

 

MAKEDONYA TURLARI  

Zamanında Osmanlı İmparatorluğu himayesinde olan Makedonya’da günümüzde dahil yüz binlerce Türk yaşamaktadır. Aynı zamanda bizlerden orada sayısızca eser kalmıştır. Makedonya’da gezilecek yerlerden ilki Skopje . Tarihi eserleri kadar muhteşem doğası da büyüleyici güzelliktedir. Çok fazla nehir ve kayalık vadisi bulunan Makedonya; tam bir Orta Avrupa yapısını anımsatmaktadır. Skopje’den sonra Ohrid de mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Makedonyada gezilecek belli başlı yerler; Ohrid Gölü ve Kasabası, Büyük İskender Heykeli, Kokino Alanı, Rahibe Teresa Evi, Treskavec Manastırı, Sveti Naum Manastırı, Galichnik, Mavrovo Milli Parkı, Golem Grad Doğa Alanı. Balkan turları içinde bu yerleri gezip görebilirsiniz. 

 

ARNAVUTLUK 

Başkenti Tiran, resmi dili Arnavutça, para birimi Lek’tir. Güneydoğu Avrupa'da bir ülke olan Arnavutluk ülkesinin coğrafi açıdan komşuları kuzeyinde Karadağ, kuzeydoğusunda Kosova, doğusunda Makedonya ve güneyinde Yunanistan'dır. Ayrıca batısında Adriyatik Denizi ve güneybatısında İyonya Denizi'ne kıyısı bulunmaktadır. İyon Denizi ile Adriyatik Denizi arasındaki Otranto Boğazı'nın karşısındaki İtalya'ya uzaklığı 72 km'den daha azdır.

Arnavutluk şehirleri; Tiran, Dıraç, Avlonya, Elbasan, İşkodra, Görice, Fier, Kamza, Berat, Lushnja.

 

ARNAVUTLUK TURLARI 

Makedonya ve Karadağ arasında yer alan Arnavutluk her geçen gün daha fazla turistin ilgisini çekmektedir. Başkenti olan Tiran, rengarenk evleri, karışık ara sokakları ve ekonomik konaklama, yiyecek seçenekleri ile oldukça dikkat çekici bir şehirdir. 

Balkan turlarında Arnavutluk’u gezerken görebileceğiniz yerler ; Skandebeg (İskender Bey) Meydanı, Opera Binası, Ulusal Müze, Edhem Bey Camii, Saat Kulesi, Taiwan, Rinia Parkı, Blok, Ulusal Şehitler Bulvarı, Barış Çanı, Qemal Stafa (Kemal Stafa) Stadyumu.

 

KOSOVA HAKKINDA 

Başkenti Priştine, resmi dili Arnavutça ve Sırpça, para birimi Euro’dur. 10.887 km2lik alana dağılmış olan Kosova, yaklaşık 2 milyon kişilik nüfusa sahiptir. Coğrafi olarak kuzeybatısında Karadağ, kuzey ve doğusunda Sırbistan, güneyinde Makedonya ve güneybatısında Arnavutluk bulunmaktadır. En büyük yerleşim alanı başkent Priştine'dir.  

Kosova şehirleri; Yakova, Prizren, Ferizovik, Gilan, Priştine, Vıçıtırın, Mitroviça ve İpek’dir. 

 

KOSOVA TURLARI 

Dağlık bir araziye sahip olan Kosova’nın Makedonya sınırında bulunan Şar Dağları, kış turizmi yönünden oldukça önemli bir yere sahiptir. Brezoviça en önemli kış turizmi merkezlerinden biridir. Özellikle kış sezonunda görülmesi gereken yerler arasındadır. Priştine de bulunan Gadime Mermer Mağarası, Emincikler Konağı ve Priştine Müzesi Kosova’nın turistik yerleri arasında büyük bir önem taşımaktadır. 

Balkan turlarında Kosova’yı gezerken göreceğiniz yerler arasında tarihi şehirlerden bir tanesi olan Prizren’de Bizans Döneminden kalmış ve Osmanlı zamanında da kullanılmış 590 metre yükseklikteki tepeye kurulan Prizren Kalesi görülmeye değer tarihi bir yapıttır. Priştine’de bulunan Fatih Sultan Mehmet Camii, Sultan Murat Camii, Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi, Piri Nazır Külliyesi, Graçanitsa Ortodoks Manastırı ve Ulpiana Antik Kenti tarihi esintileri sebebiyle ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

 

SIRBİSTAN HAKKINDA 

Başkenti Belgrad olup, resmi dili Sırpçadır ve para birimi Sırp Dinarı’dır. Coğrafi bakımdan kuzeyinde Macaristan, batısında Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Karadağ, güneyinde Makedonya ve Kosova, doğusunda Romanya ve Bulgaristan bulunmaktadır.  Sırbistan nüfusunun % 82'si Sırp, geri kalan % 18'lik kısmı ise Macar, Boşnak, Roman ve diğer azınlıklar oluşturmaktadır.

Sırbistan şehirleri; Belgrad, Novi Sad, Niş, Kragujevac, Subotica, Leskofça, Çaçak, Semendire, Valjevo, Kraljevo, Alacahisar, Ujiçe, Vranye, Böğürdelen, Yeni Pazar.

 

SIRBİSTAN TURLARI 

Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da bulunan Etnografya Müzesi, Prenses Ljubice Sarayı, Belgrad Sarayı, Cumhuriyet Meydanı, Knez Mihajlova Alışveriş Caddesi, Kalemegdan Parkı, Ciganlija Adası, Roma Kültür Müzesi gezilip görülmesi gereken yerler arasında olup Balkanlar Turlarında görmeniz mümkündür. 

Aynı zamanda yine Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da bulunan Kalemegdan Kalesi, Aziz Sava Katedrali, Zafer Anıtı, Nikola Tesla Müzesi, Zemun Bölgesi Gardos Kulesi, Nebojsa Kulesi, Alexander Nevsky Katedrali, Kutsal Bakire Kilisesi, Rakovica Manastırı taşıdıkları tarihi dokuları ile ülkenin gezilecek tarihi mekânları arasında yer almaktadır. 

 

HIRVATİSTAN HAKKINDA 

Başkenti Zagreb olup resmi dili Hırvatçadır. Para birimi Euro’dur. Coğrafi açıdan doğusunda Sırbistan, güneydoğusunda Bosna-Hersek, kuzeybatısında Slovenya, kuzeydoğusunda Macaristan ve güneyinde Karadağ ve Adriyatik Denizi ile çevrili olan Hırvatistan Orta ve Güneydoğu Avrupa'nın kesişim bölgesinde bulunmaktadır.  Ülkenin 4,29 milyonluk nüfusunun büyük çoğunluğu Hırvat'tır ve en büyük din Katolikliktir. 

Zagreb; ülkenin kuzeyinde Sava Nehri üzerinde bulunmaktadır ve Hırvatistan’ın başkentidir. En kalabalık şehir olmasının yanı sıra, ülkenin politika ve kültür merkezidir. Preradovic Meydanı’nda görebileceğiniz sokak sanatçıları şehirde göreceğiniz en güzel manzaralardan birisidir. 

Dubrovnik, Cavtat Balıkçı kasabasıyla ünlüdür. Turistik yapılarının tarihi binaların restorasyonu sonucu kullanılması da etkileyici yönlerinden bir tanesidir. Her gün gerçekleştirilen 3 ada turları da turistlerin ilgisini çekmektedir.

Hvar, Adriyatik Denizi üzerinde bulunan büyüleyici bir adadır. Birbirinden güzel plajlarıyla tanınmaktadır. 

 

HIRVATİSTAN TURLARI

Balkan turları sırasında göreceğiniz Lokrum Adası, Hırvatistan’da görebileceğiniz en güzel adalardan birisidir. Adanın limanına indiğiniz andan itibaren sizi tavus kuşları karşılayacaktır. Yolda yürürken bile bir tavus kuşunun size eşlik etmesi mümkündür. Konaklama imkânı olmayan bir adadır. Tepe noktasına geldiğinizde Adriyatik Denizi’nin büyüleyici manzarasıyla karşılaşmanız mümkündür.

Zagreb’in güneyinde bulunan Mihanovic Caddesi boyunca uzanan on binden fazla çeşit bitkiyi barındıran Botanik Bahçesi Hırvatistan halkına ve turistlere eşsiz bir oksijen sağlamaktadır.

Gezilmesi gereken yerler arasında olan Arkeoloji Müzesinde Roma, Bizans, Yunan, Mısır ve tabiî ki Hırvatistan kültürüne ait eserler görmek mümkündür. Zagreb Mumyası ismi verilen, Mısırlılardan kalma bir mumya görmek bile mümkündür.

 

KARADAĞ HAKKINDA 

Başkenti Podgorica olup resmi dili Karadağcadır ve kullanılan para birimi Euro’dur. Coğrafi açıdan doğusunda Arnavutluk ve Kosova, kuzeyinde Sırbistan, batısında Hırvatistan, Bosna-Hersek, güneyinde Adriyatik Denizi yer almaktadır. Eski Yugoslavya'yı oluşturan altı cumhuriyetten biri olan Karadağ Yugoslavya'nın parçalanmasının ardından, Sırbistan'ın zorlaması sonucu yeni Yugoslavya'ya katılmıştır. Podgorica Nikšić Pljevlja Bijelo Polje Herceg Novi Berane Cetinje Budva Tivat Rožaje Dobrota Danilovgrad Bijela İgalo Kolašin Karadağ’da bulunan şehirlerdir. Ancak önemli yerleri olarak Budva, Bar, Kotor demek mümkündür. 

 

KARADAĞ TURLARI 

Büyüleyici güzellikleri sebebiyle Tara Kanyonu gezilmesi gereken yerler arasında olup, rafting, bungee, günlük doğa yürüyüşü ve kano seyahatleri için ön plana çıkmıştır. Podgorica şehrinde yer alan ve Zeta Skadar Vadisi olarak adlandırılan bölgede yer alan Skadar Gölü Milli Parkı, Sveti Stefan-Budva gezilecek yerlerdendir. Sırp Ortodoks Manastırı olan Centinje Manastırı, Vlaska Kilisesi, Kral Nichola, Etnografya Müzesi, Kral Nichola, Devlet Müzesi, Vladiko Danilo Mezarı, Trabzon’da bulunan Sümela Manastırının minyatür haline benzeyen Ostrog Manastırı Balkan Turları esnasında Karadağ’da göreceğiniz yerler arasındadır.

 

BOSNA-HERSEK HAKKINDA 

Yaklaşık olarak 4.500.000 nüfusa sahip bir ülke olan Bosna Hersek’in başkenti Saray Bosna’dır ve resmi dili Boşnakça, Hırvatça, Sırpçadır. Para birimi Km’dir. 

Ülkenin coğrafyası merkez ve güneyde dağlık, kuzeybatıda tepelik, kuzeydoğuda düzlüktür. Devletin başkenti ve en büyük şehri olan Saraybosna, birçok yüksek dağla çevrelenmiştir. Coğrafi özelliğinden dolayı şehir kış turizmine elverişlidir. 

 

BOSNA-HERSEK TURLARI 

Balkanlar turlarında Bosna-Hersek gezisi sıarında görebileceğiniz yerler arasında Kurşunlu Medresesi, Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri, Musevi Sinagogu, Hünkar Camii, Latin (Hünkar), Köprüsü, At meydanı, Bakırbaba Camii, Beyaz Tabya, Osmanlı Çeşmesi, Fatih Camii, Vrelo Bosna, Burç Üniversitesi. Mostar; Tarihi yönü çok güçlü olan Mostar, ülkedeki önemli bir gezilecek yerdir. Bu şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında tarihi Mostar Köprüsü gelmektedir. Diğer önemli yerler şu şekildedir; Tarihi Koski Mehmet Bey Camii, Karagöz Camii, Poçiteli Köyü, Neretva Nehri, Alperenler Tekkesi, Stolac, Gorazde, Srebrenica, Livno, Travnik, Vişegrad, Drina Nehri, Drina Köprüsü, Tuzla, Bihaç (Krajina), Teşani, Jajce (Yayça, Yayçe), Banya Luka vb. yerler bulunmaktadır.