Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Dubai Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

 

 

DUBAİ HAKKINDA
Nüfusu 5,5 milyon kişi olan Birleşik Arap Emirlikleri nin yedi emirliğinden birisidir.Ülke bu yedi emirliğin bir araya geldiği birleşik bir konfederasyon şeklinde yönetilmektedir.Diğer emirlikler ise sırası ile baş emirlik olan Abu Dhabi,Sharjah,Ras El Khamiah,Ajman, Fujairah,Ummül Kayveyn emirlikleridir.Resmi dili Arapça olmakla birlikte bazı bölgelerinde Hintçe, Urduca konuşulmaktadır.Ülkede yaygın şekilde İngilizce de konuşulmaktadır.Birleşik Arap Emirlikleri Arap körfezinin ortasında kuzeyden Arap körfezi batıdan Katar ve Suudi Arabistan krallığı güneyden ise Umman krallığı ile sınırlıdır.
Şeyh Khalifa bin Zayed al Nahyan 1971 yılında babası Seyh Zayed bin Sultan al Nahyan ın ölümü üzerine başa geçmiştir.Hali hazırda devlet başkanlığı görevini sürdürmektedir.Bağımsızlık öncesi Aşiretler devleti olarak uzun senler İngililz sömürgesi olarak varlığını sürdürmüş ve 2 Aralık 1971 yılında bağımsızlığını kazanmıştır.Tarih boyunca önemli bir ticaret limanı olan şehir özellikle inci ticareti ile ün kazanmıştır.
Dubai Birleşik Arap Emirlikleri nin ticaret ve turizm başkenti olmuştur.Toplam alanı 3885 km 2 olan Dubai,20 km uzunluğunda Dubai Creek olarak adlandırılan kanalla ikiye bölünmüştür.Kanalanın her iki yakasında da yerleşim yerleri, devasa alış veriş merkezleri, oteller bulunmaktadır.Burj Dubai ve Deira olarak adlandırılan her iki bölge Dubai turlarınızda ziyaret edebileceğiniz bir çok turistlik cazibe merkezlerini barındırmaktadır.Ayrıca Marina bölgesinin de içinde olduğu Jebel Ali, Dünyaca ünlü 7 yıldızlı otel Burj al Arab ın ve plajların bulunduğu Jumeriah bölgesi, ve Sheik Zayed Road Dubai turlarınızda mutlaka ziyaret etmenizi önerdiğimiz bölgelerdir.

PARA BİRİMİ:
Dubai nin para birimi Dirhem dir.Dirhem 1980 yıllarının ortalarından itibaren Amerikan Dolarına 3.67 kur oranı ile sabitlenmiştir.Buna göre 1 ABD DOLARI 3.67 DİRHEM etmektedir ve bu hiç değişmez.

DUBAİ DE TURİZM:
Dubai coğrafi yapısı ile çöl üzerine kurulu devasa bir şehirdir.1980 yılından itibaren yapılan yatırımlar ile dünyanın bir çok en lerine ev sahipliği yapmaktadır.Dubai turunuzda bunları bir çoğunu görme ve yaşama fırsatı bulacaksınız.Dünyanın en büyük alış veriş merkezleri Dubai dedir.Bunun dışında dünyanın en lüks ve tek 7 yıldızlı oteli Dubai dedir.Yine Dünyanın en büyük binası Burj Halifa Dubai de yer almaktadır.Bir gökdelenler şehri konumundaki Dubai ekonomik çeşitlendirme planı çerçevesinde turizm yatırımlarına büyük önem vermektedir.Dubai de bulunan ve dünya da tek olan kum dolgu şeklindeki Palm Dubi adası bu plan çerçevesinde yapılmış diğer bir turizm cazibe merkezidir.Diğer yandan heryıl Şubat ayında düzenlenen Dubai Alışveriş  Festivali dünyanın her yerinden turist çekmektedir.Festival süresince dünyanın en önemli markalarını yarı fiyata almak mümkündür.

DUBAİ DE ALIŞVERİŞ
Dubai turları alışveriş severler için bulunmaz bir fırsat.Şehir bu konuda onlarca seçenek sunuyor.İşte size rehber olacak birkaç önemli bilgi;

ALTIN ÇARŞISI:
Dubai de tüm Arap ülkelerin de olduğu gibi Altın konusunda oldukça zengin seçenekleri bulabilirsiniz.Dubai Altın çarşısı bunun merkezi konumunda.Yalnız burada düşük ayar altın bulmanız pek mümkün değil.Hemen hemen tüm ürünler 22 ayar civarında 18 ayar ile yapılan takılar ise seyrek bulunuyor.Ayrıca bu çarşıda İnci bulmanız da mümkün fakat bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.1930 lardan sonra Dubai de inci çıkarımı Japonların suni inciyi üretmesi sonucunda oldukça azaldı.Bundan dolayı gerçek Dubai incisi ni bulmanız oldukça zor ve fiyatları da bir o kadar pahalı.Fırsatçı satıcılara özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz.
BAHARAT ÇARŞISI:
Dubai Altın Çarşısı nın hemen yanında bulunan Baharat çarşısı için baharat severler için binlerce seçenek sunuyor.Çarşıda hem aradığınız gerçek baharatları bulacak hem de Arap yarımadasında yetiştirilen Hurmaların en kalitelilerini satın alma şansınız olacak.Dubai turları nın değişmez adresi olan çarşı da özellikle gerçek Acve hurmanısı almanızı tavsiye ediyoruz.
AL FAHIDI CADDESİ- BANYAS SQUARE ELEKTRONİK ÇARŞISI
Elektronik eşyalar konusunda binlerce çeşidin sunulduğu dükkanlar la dolu olan bu cadde de yapacağınız alışverişler de dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.Özellikle sahte Çin malı eşyaları satmaya çalışan satıcılardan uzak durun.Elektronik eşyaları, cep telefonlarını , fotograf makinalarının ünlü markalarını burada ucuza bulmanız mümkün tabiî ki sıkı bir pazarlık yapmayı ihmal etmeyin.
KUMAŞ ÇARŞISI- MİNA BAZAAR
Dubai de bulunan diğer bir merkez ise Mina bazaar olarak adlandırılan kumaş çarşısı.Mina Bazaar da gerçekten çok fazla çeşit kumaş bulabilirsiniz.Dünyanın en pahalı kumaşlarını bu pazarda ucuza bulmanız mümkün.Tabiki burada kendinize saatler ayırın çok fazla gezecek mağaza var.
AL KARAMA
 İşte Dünya markaları nın sahteleri nin satıldığı Dubai turlarında vazgeçilmez yerlerden biri olan Al Karama.Burada satılan çantalar, ayakkabılar,takılar birebir kopya niteliğinde.Öyleki bazılarını gerçeğinden ayırt etmek uzmanlık ister.Yine burada yapacağınız alıverişler de uzun bir pazarlık yapmanızı tavsiye ediyoruz.