Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Güney Afrika Turu Kurban Bayramı8 GECE 9 GÜN | 09 Ağustos
Türk Havayolları ile 8 gece 9 gün
1999.00 €
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Güney Afrika Turu Kurban Bayramı
Ulaşım
Vize

VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – CAPE TOWN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Gezigen Turizm kontuarında 9 Eylül 2016 Cuma akşamı saat 22:30’de buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 40 tarifeli seferi ile saat 01:30’da (10 Eylül  2016)  Cape Town’a  hareket.  Yerel saat ile 14:00’da Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento  Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: CAPE TOWN

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Masa Dağı ve Stellenbosh Şarap Çiftliği turumuza katılabilirler. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte önce mahsenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; karada dünyanın en hızlı hayvanı olan çitaları görüyoruz ve Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restaurant’da alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Masa Dağı & Stellenbosh Şarap Çiftliği gezisi:  125 € (Kişi Başı)


3. Gün: CAPE TOWN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alışveriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorant’da alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ümit Burnu gezisi: 125 € (Kişi Başı)


4. Gün: CAPE TOWN – JOHANNESBURG – PILANESBERG

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile 2 saatlik bir iç hat uçuşunun ardından Johannesburg havalimanına varıyoruz ardından Pilanesberg’e transfer oluyoruz. Pilanesberg’e varışımızla birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pilanesberg National Park turuna katılabilirler. Safari araçları ile yapılacak olan doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız;  safarinin ardından otelimizde dönüyoruz ve serbest zaman.  Akşam yemeği açık büfe olarak otelimizde alınacaktır.
Pilanesberg Safari: 80 € (Kişi Başı)


5. Gün: PILANESBERG – SUN CITY

Sabah kahvaltının ve odaların boşaltılmasının ardından Sun City’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra  öğle yemekli Lesedi Kültür Köyü turuna katılabilirler.  Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ederek Sun City’e varıyoruz ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kayip Şehir) binlerce turisti çeker. Varışa istinaden yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Lesedi Kültür Köyü Turu: 85 € (Kişi Başı)


6. Gün: SUN CITY

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından palmiye ağaçları, suni gölleri, suni denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhane, lux oteller, golf şampiyonası merkezi, ve Afrika’nın incisi olarak bilinen Sun City”de serbest zaman. Sun City, inanılması çok güç şartlar altında Kıt’a Afrika’sında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş tüm dünyadan turistlerin akın ettiği bir kumar ve eğlence merkezidir. Gün boyunca bölgeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Dilediğinizce Sun City’nin eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz Geceleme otelimizde.


7. Gün: SUN CITY – JOHANNESBURG

Sabah otelde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Johannesburg’a gitmek üzere otelden ayrılıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda esnasında şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Melrose Arch, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır Ardından otelimize transfer oluyoruz. Turun ardından ekstra olarak düzenlenecek olan  Aslan Parkı turuna katılabilirsiniz Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, bebek aslanlar ile yürüyüş yapma, biberon ile doyurma, kendi ortamlarında oyunlarını görme, zürafa besleme imkanı bulacağımız gibi çita, devekuşu ve vahşi köpek gibi daha birçok hayvanı görme imkanını da yakalayacağız. Geceleme  otelimizde.
Aslan Parkı Turu: 80 € (Kişi Başı)


8. Gün: JOHANNESBURG – İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest  zaman.  Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Johannesburg havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının  TK 41 sayılı seferiyle 18:45’ da İstanbul’ a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.


9. Gün: İSTANBUL

Yerel saat ile 05:20’de Atatürk Havalimanı’na varışımızla birlikte Gezigen Turizm hizmetlerinin sonu.  Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul- Cape Town  / Johannesburg - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve Havalimanı vergileri
• 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
• Cape Town – Johannesburg iç hat uçuş bileti ve vergileri
• Pilanesberg  otelde 1 adet akşam yemeği
• Programda belirtilen tüm geziler
• Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler ve Tüm şehirlerarası transferler
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
• Öğle ve Akşam yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
• Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar,
• Şahsi Harcamalar
• Fazla bagaj ücretleri
• Bahşişler
• Programda Belirtilen Ekstra Turlar (İsteğe Bağlı)
• 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 30 € ) (İsteğe Bağlı) (65 yaş üzeri 60 €)

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
09.08.2019 4****1999.00 €2449.00 € 1999.00 €0 - 2 Yaş 369.00 €
3 - 12 Yaş 1799.00 €
-

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
109.00
30.05.2019
1 GECE 2 GÜN
GEMİ
1270.00 TL
06.06.2019
7 GECE 8 GÜN
OTOBÜS
2299.00 TL
20.06.2019
6 GECE 7 GÜN