Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Hindistan Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

 

HİNDİSTAN HAKKINDA:

Hindistan yada resmi adıyla Hindistan Cumhuriyeti, yüzölçümü bakımından yedinci, nüfüs yoğunluğu bakımından ise dünyada ikinci sıradadır.Ülkede 1.2 milyar insan yaşamaktadır.Ülkenin güneyinde Hint okyanusu, güney batısında arap denizi,güney doğusunda bengal körfezi,batısında Pakistan,kuzeydoğusunda Çin, Nepal, Buhutan ve doğusunda Burma ve Bangladeş yer almaktadır.

 

Tarih boyunca İndus vadisi yerleşimine ev sahipliği yapmış Hindistan aynı zamanda tarihi ticaret yolu üzerindedir.Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Hindistan gerek dinler gerekse diller açısında oldukça zengindir.Ülkede Hinduizm, Budizm, Juinizm ve Sihizim ile birlikte Hıristiyanlık ve Müslümanlık ana dinleri teşkil etmektedir.Ülkede toplamda 400 ün üzerinde dil ve lehçe konuşulur.Ana dilleri Hintçe ve İngilizce dir. Her iki dil de resmi belgelerde kulanılması zorunlu olup Ülkenin resmi dili yoktur.

 

Ülkenin kadim bir tarihi vardır.Dönemsel olarak İngiltere nin sömürgesi olmuştur.Ülke 1920 lerin başlarında  İkinci dünya savaşı sonrasına kadar, önceleri Muhammed Ali Cinnah sonralarında ise aynı hareketin büyük destekcisi Mohandas Gandhi ve Jawaharlal Nehru  liderliğinde bağımsızlık mücadelesi vermiş ve 1947 de Hindistan Bağımsızlık Yasası ilan edilmiştir.Ülke şu anda  Federal bir Cumhuriyet olup parlemento sistemi ile idare edilmektedir.29 eyalet ve 7 özerk bölgeden oluşmuştur.

 

Ülke turistlik açıdan tüm dünyanın ilgisini çeken önemli bir destinasyondur.Hindistan turları Türk turistler içinde ilgi çeken yurtdışı turlarının başında gelmektedir.2006 yılında Ülkemizden Hindistan a turistlik amaçla seyahat eden Türk vatandaşlarının sayısı 10.221 iken bugün bu rakam 20-22 bin kadardır.

 

Hindistan da 22 Unesco tescilli Dünya mirası bulunmaktadır.Bunların 16 sı tarihi eser niteliği taşımaktadır.Ülke aynı zamanda sejur tatiller içinde kıyı şeridinde önemli şehir ve adaları barındırmaktadır.Bunlardan en önemlileri Goa, Kerala ve Kuzey Karnataka dır.Özellikle balayı turların da Goa ve Kerala gerek otelleri gerek muhteşem denizi gerekse hizmet kalitesi ile talep gören bölgelerdir.

 

HINDISTAN DA TURİZM:

Hindistan Turizm in en önemli şehirleri Agra , Jaipur ve Varanasidir.Agra da bulunan Tac Mahal ve Agra kalesi ile Jaipur da ki Hava Mahal dünyanın gezi kitaplarına girmiş önemli yerleridir.Varanasi ile Aarti törenleri, ölü yakma merasimleri ve ünlü Ganj nehri ile ziyaretçilerine muhteşem güzellikler sunar.Agra ve Jaipur arasındaki Fatehpur Skri ise önemli cazibe merkezlerinden birisidir.

 

Hindistanın önemli turizm ürünlerinden birisi de ülkede düzenlenen panayır ve festivallerdir.Bu tarihlerde düzenlenen Hindistan turlarına katılarak bu özel festivalleri görebilirsiniz.Bunlar arasında Rajastan eyaletinin Acmir kentinde düzenlenen Pushkar Mela, renkli kostümler ve binlerce devenin bir arada toplandığı Jaisalmer de gerçekleştirilen Desert Festivali ve Himalaya eteklerinde dünyanın en büyük din festivali olarak düzenlenen Kumbh Mela en ilgi çekenleridir.

 

PARA BİRİMİ:

Ülkede kullanılan para birimi Hindistan Rupsidir.1 rupi 100 adet paisadır.

 

HINDISTAN TURLARI:

Hinsitan turları için en uygun tarihler Ekim ve Mayıs ayları arasıdır.Diğer tarihler muson yağmurlarına denk gelmektedir.Hindistan turlarını Varanasi dahil olarak yapmanızı tavsiye deriz.Ülkede hijyen oldukça düşüktür.Hindistan turlarında mutlaka iyi otellerde kalın ve iyi restoratlarda yemek yiyiniz.Açık olan hiç bir şeyi yiyip içmeyiniz.Hindistan turu için özel bir aşıya ihtiyacınız yoktur.

 

RESTORANTLAR:

Parikrama Restaurant

 

Adres: 24 th flor, Antriksh Bahavan, 22 KG mark,Connaught palce, New Delhi

 

Restaurant Lodi

 

Adres: Mohusam Bhavan,Lodhi Road, New Delhi

 

Karims Restaurant

 

Adres:House No: 16 Gali Kababian,Jama Mascid,New Delhi

 

Achman Restaurant

 

Adres: 86, nh-2 Bya Pass Road Bhagwan, Agra

 

The Oberoi Amarvilas

 

Fatehabat Road,282001, Agra