Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

İrlanda Turu

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

İRLANDA HAKKINDA

Başkenti Dublin olan İrlanda, kuzeybatı Avrupa’da bulunan bir ada ülkesidir. Resmi dilleri İrlandaca ve İngilizce olmasına karşın halkın büyük çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır ve para birimi Euro’dur. Halkın %95’i Katolik, %5’i Protestan’dır. Hristiyanlık İrlanda’ya 5. Yy da ulaşmıştır. İrlandalıların kabul ettiği St Patrick isimli aziz Hristiyanlığı yaymaya başladıktan sonra her yıl 17 Mart günü İrlandalılar tarafından St Patrick günü olarak kutlanmaktadır. 

İrlanda’nın önemli şehirleri arasında başta başkent Dublin olmak üzere, Cork ve Galway bulunmaktadır.

DUBLİN HAKKINDA

Coğrafi açıdan ülkenin doğu kıyısının ortasında ve Liffey nehrinin ağzında yer almaktadır. İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehri olmakla beraber eski çağda Vikingler tarafından kurulmuştur. 2003 yılında yapılan bir araştırmaya göre Avrupa’nın yaşanabilir en iyi başkent seçilmiştir. Avrupa’nın en mutlu ve huzurlu şehri olan Dublin; İrlanda dilinde siyah havuz anlamına gelmektedir. Müze ve sanat merkezleri ile görülmeye değer şehirlerdendir.

 Çin, Polonya, Filipinler, İngiltere, Filipinler gibi yerleşim yerlerinden Dublin’e göç olmaktadır. Senede yaklaşık olarak 4 milyon ziyaretçisi ile Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir.

DUBLİN’DE GEZİLECEK YERLER

İrlanda Turlarında Dublin’de gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Trinity Collage; 16. Yy sonlarında kurulmuş olan köklü bir üniversitedir. Bahçesinde Sphere Within Sphere adlı İtalyan sanatçı Orlando Pomodoro tarafından yapılmış olan heykel bulunmaktadır. Book of Kells; Trinity Collage’in en eski kütüphanesi bnu arşive ev sahipliği yapmaktadır. National Museum of İreland; 4 ayrı binadan oluşan ulusal bir müzedir. Archaelogy; İrlanda’da bulunmuş arkeolojik kalıntılar, Decorative Arts & History; tarihi değeri olan silah, gümüş, seramik, cam eşyalar, yerel giysiler vb, Country Life; İrlanda geleneksel yaşamı hakkında bilgiler ve Natural History; hayvan türleri müzelerinden oluşmaktadır. Dublin Castle; 13. yüzyılda inşa edilmiş olan kale, tarihi boyunca birçok kez yıkılıp yeniden yapılmış. Şehrin ana caddelerinden biri olan Dame Street üzerinde yer almaktadır.

Guinness Storehouse; 1759 yılında kurucusu Arthur Guinness tarafından St. James’s Gate Brewery bira fabrikası olarak 9bin yıllığına kiralanmış. Bu bina, 2000 yılından beri müze olarak kullanılmaktadır. Old Jameson Distillery; Dünya’nın bir numaralı İrlanda viskisi Jameson’ın eski damıtım evi, Dublin’deki en önemli turistik aktivitelerden biri konumundadır. Kilmainham Gaol; İrlanda tarihinde önemli yeri olan bir hapishanedir. Phoenix Park; Avrupa’daki en büyük şehir parkı konumundadır.

CORK HAKKINDA

İrlanda’nın ikinci en büyük ve üçüncü en kalabalık şehridir. Şehir adını, bataklık bölge anlamına gelen İrlandaca bir kelimeden almıştır.

Güller Savaşında Yorkist davasına verdiği destekten dolayı İsyancı Şehir de denilmektedir. Corklular genellikle İrlanda iç savaşında oynadığı rol sebebiyle Cork’u başkent olarak saymaktadır.

CORK’DA GEZİLECEK YERLER

İrlanda Turlarında Cork’da gezilecek yerlerden bir tanesi University Collage Cork’dur. Pulses of Tradition, Mizen Vision, Ballyhass Lakes Activity Centre & Fishing, Fota Wildlife Park’da gezilecek yerler arasındadır. Bol yeşil ve doğa manzaraları göze çarpan Cork, doğa yürüyüşleri için çok uygun bir şehirdir.

Ayrıca İrlanda Turlarında burada göreceğiniz yerler arasında St Fin Barre’s Cathedral, Blackrock Castle, Cathedral of St Mary and St Anne, Cork Butter Museum’da bulunmaktadır.