Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Japonya Turu7 GECE 8 GÜN |
Türk Havayolları ile 7 gece 8 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Japonya Turu
Ulaşım TURK HAVAYOLLARI İLE
Vize

VİZESİZ

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - OSAKA

Atatürk havalimanı dış hatlar terminali Gezigen Turizm kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile 03 Ekim akşamı 22:30'da buluşuyoruz. Check/in ve gümrük işlemlerimiz sonrası Türk hava yolları TK46 sayılı sefer ile direk 00:50'de Osaka'ya keyifli bir uçuş. Varış saatimiz 17:55. Varışımızı takiben Otelimize transfer.Geceleme Osaka'da otelimizde.


2. Gün: OSAKA

Sabah kahvaltısının ardından Panaromik  Şehir Turumuz başlıyor. Şatoları,tapınakları,yemyeşil bahçeleri,kiraz ağaçları,sumo güreşleri ve sıcak insanları ile Su Şehri veya Japonya'nın Venediği denilen Osaka'da yapacağımız şehir turunda, Osaka Şatosu,173 metre uzunluğunda birbirine bağlı 2 ayrı kuleden oluşan Yüzerbahçe rasathanesi ve tiyatro ve eğlence yerlerinin bulunduğu ,Osaka'nın en önemli caddesi Dotonbori'yi görüyoruz. Dünyaca ünlü   Shinsaibashi  Alışveriş bölgesi görülecek yerler arasındandır. Günümüzün geri kalan kısmı serbest .Geceleme Osaka'da otelimizde


3. Gün: OSAKA –NARA- OSAKA

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Nara Şehri turumuza katılabilirler.Bu turumuzda görülecek  yerler arasında Nara park,Todaji tapınağı Büyük Buda, Kasuka Mabedi görülmektedir. Tur sonrası bir saat sürecek keyifli bir yolculuktan sonra Kyoto'ya varış ve şehir turuna başlıyoruz. Her biri 15 metre yüksekliğinde ,139 sutünun üzerinde bulunan ve tüm  Kyoto'yu tepeden izleme fırsatı sunan,dev terası ile ünlü Kiyomizu Tapınağı'nı görüyoruz. Turumuzun sonrası otelimize transfer ve Serbest zaman. Geceleme Osaka'da otelimizde.
Nara Turu 100.-Eur (Kişi Başı)


4. Gün: OSAKA -KYOTO

Sabah kahvaltısının ardından Unesco  Dünya Koruma Mirası listesinde bulunan ,1650 Budist tapınağı ve 400 Shinto Mabedi ile ülkenin kutsal ve ruhani başkenti kabul edilen Kyoto'da yapacağımız turda,1397'de Yoshimitsu adlı şogun tarafından ikametgah olarak inşaa ettirilen ve adı altın köşk anlamına gelen romantik  Kinkakuji Tapınağı, Edo hanedanının kurucusu olan Tokugawa Leyasu adlı şogun tarafından 1603'te inşa ettirilen sıradışı Nijo kalesi Ryoanji Tapınağı,Kiyomizu Tapınağı ve Alışveriş için Handi Craft Center görülecek yerler arasındadır. Kişiyi dinsel aydınlanmaya ve ruh huzuruna ulaşmaya taşıyan bir etkinlik olan çay seremonisinde Geyşaların çay sunduğu çay evlerini ziyaret sonrası otelimize transfer. Geceleme Kyoto'da  Otelimizde.


5. Gün: KYOTO-HAKONE-TOKYO

Sabah kahvaltı sonrası Kyoto tren istasyonuna ve oradan tren ile tepelerinde sıcak su kaynaklarının bulunduğu ve 9. Yüzyıldan beri termal merkezi olarak tanınan Hakone'ye hareket ediyoruz. Sonrasında Fuji&Hakone turumuz başlıyor.Bu turumuzda önce Fuji Dağında 2300 metrede yer alan 5. İstasyonu ziyaret ediyoruz.Ardından, Burada Ashi Gölü'nde  yapacağımız tekne gezisinden sonra Komagatake teleferiği ile Hakone'nin muhteşem manzarasını izliyoruz. Owakudani vadisi gezisi ve otele transfer.Sonrasında Tokyo'ya hareket.Geceleme Tokyo'da otelimizde.


6. Gün: TOKYO

Sabah kahvaltı sonrası Tokyo şehir turumuza başlıyoruz.68 yılına kadar Edo adı ile tanınan şato kenti Tokyo,şogun yönetimine son veren Meiji adlı bir japon imparatorunun sarayını buraya taşıması ile adını “Doğunun başkenti” anlamına gelen Tokyo ile değiştirmiştir.Büyük bir kısmı 1923 Kanto depreminde ve 1945'de Amerikan bombardımanı ile yıkılmış olan Tokyo,1950'lerden sonra hızla gelişerek,dünya çapında bir iş merkezi ve kültür odağı olmuştur.
Şehir turumuzda ,ihtişamlı imparatorluk Sarayı'nın bahçeleri'ni eski Tokyo'nun atmosferini yaşatan eğlence merkeziAsakusa,Japonyanın önemli hac merkezlerinden meşhur Asakusa Tapınağı'nı ve hemen yanında bulunan Japonya'nın en eski alışveriş merkezi ,50'den fazla mağazası ile Nakamise'yi ziyaret ediyoruz.Ardından Shinjuku bölgesinde yer alan Japon Hükümetinni sembolü olan Tokyo Metropolitan Hükümet binasını görüyor ve 45. Katında bulunan rasathaneden Tokyonun manzarasını izleme şansını bulacağız. Turumuz sonrası serbest zaman.Geceleme Tokyo'da Otelimizde

 

 


7. Gün: TOKYO –NİKKO-TOKYO

Sabah kahvaltısı sonrası Nikko Turu'na çıkıyoruz. Tokyo'nun 140 km kuzeyinde bulunan , Tokuhawa Shongularının mozalelerine ev sahipliği yapan ,Unesco Dünya Koruma Mirası Listesin'deki Nikko'daönce 1616 yılında ruhlara adanark ,15000 el işcisi tarafından 2,5 milyona  altın yaprak kullanılarak yapılan ve üzerinde kuşlar,çiçekler, danseden kızların yeraldığı Toshogu Mabedini görüyoruz.Yerel bir restoran'ta alacağımız yemeğin ardından ,virajlarla dolu muhteşem bir yol olan irohazaka'dan ilerleyerek,Nikko Doğal Parkına varıyoruz.Burada,Kutsal Nantai Volkanı'nın eteklerinde yer alan, birkaç bin yıl önce sönmüş lav akıntıları ile oluşan muhteşem Chuzengi Gölünü görüyoruz.Son olarak Japonya'nın en iyi üç şelalesinden biri olan Kegon Şelalerini görüyoruz ve Tokyo'ya geri dönüyoruz.Turumuz eşi bulunmayan pahalı dükkanlar,restoran ve cafelerle çevrili Giza caddesinde son buluyor.Serbest zaman.Geceleme Tokyo'da  otelimizde


8. Gün: TOKYO

Sabah kahvaltı sonrası uçuş saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Tokyo havalimanına gidiyoruz.Türk Hava Yolları TK053 Sefer sayılı uçuşu ile 21:45 ‘de İstanbul'a dönüyoruz. Varış saatimiz ertesi gün 05:15  ve  Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul – Osaka/Tokyo - İstanbul Arası Türk Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
• Alan-Otel-Alan Transferleri
• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler
• Panoramik Şehir Turları
• Kyoto-Hakone Hızlı Tren Bileti
• Belirtilen otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
• Havalimanı vergisi

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Kaza ve Sağlık Sigortası :30.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
799.00 $
17.09.2020
5 gece 8 gün
Türk Havayolları
959.00
14.10.2020
8 GECE / 9 GÜN
AİR ARABİA HAVAYOLLARI İLE
1649.00
21.12.2020
16 gece 17 gün