Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Küba Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

 

 

KÜBA HAKKINDA 

Küba, resmi olarak Küba Cumhuriyeti.Karayip adaları nın bir parçası konumunda olup 150 km kuzeyinde Amerika, Kuzey doğusunda Bahamalar ve Türk Caicos adaları, güneyinde Cayman adaları ve Jamaika,Güneydoğusunda ise Haiti ile sınırlıdır.Küba ismi Arawakan ana diline bağlı Taino dilinden gelmektedir.Verimli topraklar yada başka bir lehçe de ki anlamı ile Büyük Topraklar anlamındadır.

 

 

TARİH:

 Küba ya ilk yerleşim Amerikan indian kabileleri tarafından Christoph Colombus un 1492 yılında burayı keşfinden çok daha öncelere dayanır.1898 İspanyol – Amerika savaşına kadar İspanyolların hakimiyetinde kalan Küba savaş sonrasında 1933 yılına kadar Amerika nın de facto yönetimi altında kalmıştır.Küba 1933 yılından itibaren 1940 yılına kadar General Fulgencio Batista tarafından de facto askeri lideri olarak 1940 – 1944 ve 1952- 1959 yılları arasında ise resmi başkan sıfatıyla yönetilimiştir.Amerika yanlısı diktatoryal yönetim biçim Fidel Castro tarafında gerçekleştirilen 1959 Sosyalist devrimine kadar devam etmiş 1 Ocak 1959 yılında ise rejimin çöktüğünü gören Batista ailesi ile birlikte Dominik Cumhuriyetine kaçmıştır.Batista  1973 yılında sürgün olarak geldiği İspanya da ölmüştür.Fidel Castro 1965 yılında Kominist Partiyi kurmuş ve başkan seçilmiştir.O tarihden bu yana ülkeyi yönetmektedir.

 

DİL:

 15 farklı bölgeden ve 1 adet özerk bölgeden oluşan Küba da İspanyolca konuşulmaktadır.İspanyolca resmi dil olup ayrıca yerel halkın kullandığı Batı Afrika dillerinden Yoruba nın diyalektiği Lucumi kullanılan ikinci dildir.

 

RESTORANTLAR:

 Küba gerek yerel gerek Dünya mutfakları konusunda zengin restorantlara sahiptir.Küba turu nuzda uğrayabileceğiniz birkaç iyi restoran adı ve adresi;

 

La Bodeguita del Medio, Havana

Adres: Empedrado No: 207 San İgnacio y Havana Viega

 

Restaurant Cocina de Lilliam , Havana

Adres: Calle 48, e 13 y 15 Miramar , Havana

 

Restaurant Don Lorenzo, Havana

Adres: Acosta 260 A, Havana Compostela

 

Restaurant El Gijones

Adres: Pasco del Prado No: 309 Altos Esquina Virtudes

 

Restaurant La Esperanza , Havana

Adres: Calle 1 ra y 3 ra Miramar Playa

 

Küba Turları vize gerektirmektedir.Vize alımı 1 iş günü sürmektedir.Küba turları için en iyi tarih Ekim- Mayıs ayları arasındadır.1 Mayıs Dünya işçi bayramının en çoşkulu kutlandığı ülkelerden biri olup, bu tarihde Dünyanın her yerinden turist akınına uğramaktadır.