Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Kurban Bayramı Büyük Fransa Turu7 gece 8 gün |
Türk Havayolları ile
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Kurban Bayramı Büyük Fransa Turu
Ulaşım Türk Havayolları
Vize

vize gerekmektedir

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - PARIS

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarı önünde saat 07:00'da buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK1823 seferi ile saat 10:05'de Paris’e hareket. Yerel saat ile 12:40'da Paris’e varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turunda; Louvre Müzesi, Notre Dame Kilisesi, Opera Binası, Concorde, Vendome ve Trocadero Meydanları, Madeleine Kilisesi, Chams Elysees, Chaillot Sarayı, Eiffel Kulesi, Askeri Akademi, Napolyon’un Mozolesi ve Millet Meclisi Binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: PARİS

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilebilecek olan Eiffel Kulesi, Seine Nehri ve Ressamlar Tepesi Turu'na katılabilirler. Tur sonrası serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Lido Show Turu'na katılabilirler. Geceleme otelimizde.


3. Gün: PARİS - LYON

Sabah kahvaltımızın ve odaların boşaltılmasının ardından muhteşem manzara eşliğinde Lyon’a doğru yola çıkıyoruz. Lyon’a varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Lyon, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın üçüncü büyük şehridir. Gastronomi başkenti olarak anılan şehir mutfak kültürü ile ön plana çıktığı kadar, Saone ve Rhone nehirlerinin içinden geçerek oluşturduğu doğal güzelliği ile de ünlüdür. Turumuz esnasında UNESCO koruması altındaki Eski Lyon bölgesi, şehrin Romalılar tarafından kurulduğu nokta olan Fourviere tepesindeki Notre Dame Katedrali, duvar sanatının doruk noktası olan Fresque de Lyonnais binası, Güzel sanatlar müzesi, Belediye binası ve Bartholdi Çeşmesinin bulunduğu Place de Terraux, Opera binası, Küçük Prens ve St Exupery’in heykellerinin bulunduğu Place Bellecour meydanı ve son olarak ipek dokuma atolyeleri ile ünlü Croix-Rousse bölgesi görülecek yerler arasında yer almaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


4. Gün: LYON - NICE

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Nice’e hareket. Yolumuz üzerinde Avignon Şehrini ziyaret edeceğiz. Tipik bir Orta Çağ kasabası şehri olan Avignon, 70 yıl boyunca papalık merkezi olarak kullanılmıştır. Şehrin surlarının ardında bulunan Palais del Papes (Papalık Sarayı), papalık Vatikan’a taşındıktan sonra yazlık saray olarak kullanılmıştır. Ayrıca ünlü St Benezet köprüsü de görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Nice’e doğru devam ediyoruz. Sonrasında, antik adı Nicaea olan ve Cote d’Azur’un merkezi kabul edilen Nice şehrine geliyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında Promenade des Anglais Bulvarı, Hotel Negresco, Massena Meydanı, Çiçek Meydanı ve Adliye Sarayı bu gezimizde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


5. Gün: NICE - MARSİLYA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve bir diğer durağımız Marsilya’ya doğru hareket. Yolumuz üzerinden tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberimiz tarafından ekstra olarak St Tropez, Cannes ve Grasse turumuz gerçekleşecektir. İlk noktamız parfüm köyü Grasse’a uğruyor ve parfüm fabrikalarını geziyoruz. Devamında dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes. Göreceğimiz yerlerin başında da ünlülerin kapısında poz verdiği Festivaller Sarayı yer alıyor. Sonrasında Cannes’ın en pahalı mağazalarının bulunduğu La Croisette Bulvarı ve Çiçek pazarı, Eski liman ve eski şehir görülecek yerler arasında bulunuyor. Sonraki durağımız jet sosyetenin en popüler tatil bölgesi olan St Tropez. Brigitte Bardot filmlerinin sahneleriyle ünlü olan ve dolayısı ile aktristin de burada ikon olarak görüldüğü bölgedir. Marsilya’ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında, İyonların MÖ.600’lerde Foça’dan buraya gelip ilk yerleşimi kurdukları Eski Liman (Vieux Port), La Canebiere bulvarı, St. Charles Garı, Panier bölgesi, Notre Dame de la Garde Bazilikası, St. Marie Katedrali, St Jean Kalesi, Cantini Çeşmesi ve Longchamp Sarayı görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


6. Gün: MARSİLYA - TOULOUSE

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Toulouse’a hareket. Tüm misafirlerimizin katılımı ile yol üzeri ekstra olarak yapılacak olan Arles ve Carcassonne ve turu. Van Gogh’un şehri olarak bilinen Arles’da, ressamın ünlü tablosu “Cafe at Night, Place du Forum” da bulunan kafenin olduğu yeri görüp, Roma dönemi arenasından, çöküş sonrası Orta Çağ kalesine dönüştürülmüş Arles Arena’sını ve amfi tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ortaçağ ruhunu ilk günkü gibi yansıtan ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Carcassonne, 3km’lik 17. yüzyılda inşa edilmiş çift sıra şehir surları ve 52 kule ile çevrilidir. Bu surlar ve şehir Cathar Şovalyeleri olarak bilinen Catharism tarikatı koruyucuları tarafından inşa edilmiştir. 12. ve 14. yüzyıllar arasında tarih sahnesinde yer alan bu tarikat, Katolikler’in bu tarikatı yok etmeye yönelik politikası ile toplu katliam sonucunda ortadan kalkmıştır. Göreceğimiz yerler arasında, Chateau Comtal, Roma Surları, Taş Müzesi ve 11. yüzyıldan günümüze kalan Aziz Nazaire Bazilikası bulunmaktadır. Devamında Toulouse’a varış ve panoramik şehir turu. Toulouse şehir turumuzda; St. Sernin Bazilikası, Capitole Meydanı, Jacobins Manastırı, St. Etienne Katedrali ve Augustins Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


7. Gün: TOULOUSE - BORDEAUX

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Bordeaux’a hareket. Bordeaux’a varış ve panoramik şehir turu. Fransa’nın en önemli ve ünlü şarap bağlarının bulunduğu ve aynı zamanda da tarihi ve güzelliği ile meşhur Bordeaux şehir turunda; Rohan Sarayı, St.Andre Katedrali, Cailhau Limanı, Büyük Saat Kulesi, Goranne Nehri ve Pont de Pierre Köprüsü, Grand Theatre, Akitanya Müzesi, Quinconces Meydanı, Giranidis Anıtı, St. Michel Bazilikası, Güzel Sanatlar Müzesi ve Borsa Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otele yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan St. Emillion Şarap Tadımı turuna katılabilirler. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve üzüm bağları ile çevrili bir Ortaçağ kasabası olan St. Emillion kasabasını ziyaret edeceğiz. Bu sevimli kasabanın dar sokaklarını keşfederek, organik şarap üretimi ile ilgili bilgi alıyoruz. Bölgede üretilen “Grand Cru” kalitesindeki en seçkin şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız. Geceleme otelimizde.


8. Gün: BORDEAUX - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından belirtileceği saatte havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1390 seferi ile saat 14:05’de İstanbul’a hareket 18:45'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Bordeaux / Paris - İstanbul parkuru ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havaalanı ve güvenlik vergileri, Atatürk havalimanı yer hizmetleri
• Paris'de belirtilen kategorideki otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
• Lyon'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
• Nice'de belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
• Marsilya'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
• Toulouse'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
• Bordeaux'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
• Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
• Panoramik Paris, Lyon, Nice, Marsilya, Toulouse ve Bordeaux şehir turları
• Avignon şehri ziyareti
• Prontotour Türkçe Tur Liderliği hizmeti
• Havaalanı ve Güvenlik vergisi
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• KDV dahildir

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize ücreti,servis bedeli 120 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları.
• Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
• Müze ve ören yerleri girişleri
• Rehber ve şoför tipleri
• Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
• SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
• Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 

 

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
..
8 GECE 9 GÜN
UÇAK - GEMİ