Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Kurban Bayramı Güney Afrika Turu7 GECE 8 GÜN | 08 Ağustos
Türk Havayolları ile 7 gece 8 gün
2199.00 USD
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Kurban Bayramı Güney Afrika Turu
Ulaşım
Vize

VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - CAPE TOWN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali GEZİGENTUR kontuarı önünde akşam saat 23:00'da buluşma. (Havalimanı buluşması 09 Eylül 2016 akşam saat 23:00'dur.) Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK40 tarifeli seferi ile  saat 01:30'de Cape Town'a hareket. Gece uçak yolculuğu. (Uçak Johannesburg'da yolcu indirmek için 1 saat kadar durmaktadır. Uçak içinde bekleme yapılır.) Yaklaşık 13.5 saatlik yolculuğun ardından saat 14:00'de Güney Afrika'nın en gelişmiş şehri Cape Town'a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından otobüsümüze yerleşme. Varışımızı istinaden yapılacak olan panoramik şehir turumuzda; Hükümet Caddesi-Parlamento Binası, Compay Gardens, Bartelomeus Heykeli, Jan Van Riebeck Heykeli, St. George Katedrali, tarihi Malezya Mahallesi, Malay Quarter görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği için Waterfront bölgesindeki restoranları tercih edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.


2. Gün: CAPE TOWN (ÜMİT BURNU)

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük öğle yemekli Ümit Burnu turuna katılabilirler. Hint ve Atlas Okyanuslarının birleşme noktası olan Ümit Burnu’nu görebilmek dünyada çok az kişiye nasip olabilmiştir. Burada bulunduğunuzu kanıtlayan sertifikalarınızı aldıktan sonra, teleferiklerle muhteşem manzaranın tadına varabileceğiniz kısa bir yolculuk yapacağız. Denize doğru uzanan kayalık bir burun olan Ümit Burnu, denizden yaklaşık 245 m. Yüksekliktedir. Yıllarca Afrika’nın en güneydeki noktası olduğu kabul edilmiştir ancak doğrusu Agulhas Burnu’dur. Ümit Burnu’nu 1488 yılında Portekizli Kaşif Bartolomeu Dias keşfetmiş ve Fırtınalar Burnu adı vermiştir. Daha sonra denizcilerin moralinin bozulabileceği düşüncesi ile Ümit Burnu olarak değiştirildiği belirtilir. Serbest zamanın ardından lokal bir restaurantda alacağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinin ardından, yolunu şaşırarak Afrika sahillerine çıkan ‘’Şaşkın Penguen Kolonisi’ni ziyaret edeceğiz. Bol bol fotoğraf çektikten sonra, dönüşümüz Kalk Bay Muzeinberg yolu üzerinden yapılacaktır. Otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


3. Gün: CAPE TOWN (MASA DAĞI VE ŞARAP ÇİFTLİKLERİ)

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği tam günlük, öğle yemekli Masa Dağı ve Şarap Çiftlikleri turuna katılabilirler. Cape Town’da olduğunuz süre içerisinde mutlaka yapmanız gerekenlerden birisi de Masa Dağı’na çıkmaktır. Otelimizden hareketle 1086 metre yükseklikteki bu dağın eteklerine gideceğiz. Tepesi masa gibi dümdüz olması sebebi ile bu ismi almıştır. Burada bineceğimiz teleferik ile dağın zirvesine ulaşacağız. Döner teleferik kabinleri sayesinde bu kısa seyahat süresince Cape Town ve çevresinin mükemmel manzarasına şahit olacağız. Dağın tepesine çıktığımızda vereceğimiz mola esnasında, muhteşem manzaranın bol bol fotoğrafını çekecek vaktimiz olacak. Gezimiz sırasında, Wine Land bölgesinde şarap üretimi yapan Fransızlara ait üzüm bağlarında değişik şarapları tadarken, Afrika’nın bilinmeyen bir yönünü daha keşfedeceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: CAPETOWN (ROBEN ISLAND TURU)

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Robben Island turuna katılabilirler. Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapisaneyi geziyoruz.. Nelson Mandela, 1980'li yıllarda, ırkçılığa karşı mücadelenin bütün dünyada yoğunlaşması üzerine adı duyuldu. 1990 yılında devlet başkanı De Klerk tarafından şartsız olarak serbest bırakıldı. Serbest bırakıldığı zaman 71 yaşındaydı. Serbest bırakılmasına Güney Afrika siyahlarının yanında birçok beyaz da sevindi. Mandela'nın; "Mücadele benim hayatımdır. Hayatımın sonuna kadar siyahların bağımsızlığı için mücadele edeceğim." demesi, halk arasında onu bayraklaştırdı. Yaklaşık 4 saat süren bu turun ardından Cape Town'a dönüş ve gününüz serbest. Geceleme otelimizde.


5. Gün: CAPE TOWN - JOHANNESBURG - PILANESBERG

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Cape Town Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Johannesburg'a hareket. Johannesburg'a varış ve özel aracımız ile Pilanesberg'e hareket. Varışın ardından lodge'a yerleşme. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde Pilanesberg akşam safarisi için hareket. (Yaklaşık saat 16:30 civarında) Pilanesberg Güney Afrika'nın en büyük ulusal parklarından biridir. Pilanesberg Milli Parkı içinde Güney Afrika'nın vahşi doğal yaşamına yakından tanıklık edebileceğiniz kaçırılmaması gereken bir fırsat. Safari esnasında Güney Afrika'nın Büyük Beş'i tabir edilen Aslan, Buffalo, Fil, Leopar ve Gergedan'ı bulmaya çalışacağız. Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.


6. Gün: PILANESBERG (SUN CITY TURU)

Rehberimizin bildireceği saatte Sabah Safarisi için otelden hareket. 06:00 - 08:30 arası sabah safarisi. Safarimizin ardından lodge’a dönüş ve kahvaltı. Kahvaltı sonrası Sun City turu için hareket. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Sun City’e varış sonrası etrafı kendinizin keşfetmesi size büyük bir zevk verecektir. Otobüs veya sky train ile istediğiniz yere gidebileceksiniz. Timsah çiftliğini, golf sahalarını veya alışveriş için büyük marketleri gezebilirsiniz. Aynı zamanda şehrin en büyük kumarhanesinde şansınızı deneyebilir veya son vizyon filmleri seyredebilir, kumarhaneden özel bir geçitle Palace oteldeki aslanlı galeri, sütunlu galeriyi görebilirsiniz. Su sporları merkezinde yüzme havuzu, su yılanı, jet ski, su kayağı, suni plajıyla suni dalgalar arasında surf yapabilir veya yüzebilirsiniz. Bu hizmetler ekstra ücrete tabidir. Geceleme lodge’da.


7. Gün: PILANESBERG - JOHANNESBURG

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Johannesburg'a hareket. Yol üzerinde tüm grubun katılımı ile ekstra Lesedi Kulturel Köyturu yapılacaktır. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekilleri,danslarını,gelenek ve göreneklerini yakinen görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video gösterimi ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır ve daha sonra küçük gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa Basotha ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen ev yaşamlarını sergileyen alanlar gezilir ve daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Tur bitiminde sonra Pilanesberg e devam ediyoruz .Güney Afrika'nın en kalabalık şehri olan Johannesburg'a varışımızı istinaden panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda, şehir merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


8. Gün: PILANESBERG - JOHANNESBURG - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası saat 10:00'da odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gold Reef City turuna katılabilirler. Gold Reef, Johannesburg’da en fazla altın çıkartilmis madendir. Tüm şehir bu madenin etrafında kurulmuş ve genişlemiştir. Buradan bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkmıştır. Cok daha derinlerde altın olmasına rağmen 4000 metre altına inmek maliyetli olduğundan bu maden kapatılmıştır. Altın öncesi Johannesburg de 3 tane çiftlik evi varken şimdi Johannesburg Güney Afrika’nın en büyük kozmopolit ve zengin şehri olmuştur. Gold Reef tur Johannesburg’un altın geçmişi anlatılarak baslaniyor. Tur eski madencilerin ev ziyaretleri ile devam ediyor.Bu evler 1800’lu yıllardan 1900’lu yılların ortalarına kadar kullanılmıştır. 226 metrelik madene iniliyor ve altının nasıl çıkarıldığı anlatılıyor. Buradan altinin dokümünün yapildigi salona geçiyoruz. Turumuzun ardından O.R. Tambo Havalimanı'na transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK41 tarifeli seferi ile saat 18:45'de İstanbul'a hareket. Gece uçak yolculuğu.


9. Gün: İSTANBUL

Yaklaşık 10 saatlik uçuşun ardından sabah saat 05:20'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları ile İstanbul – Cape Town gidiş / Johannesburg - İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti.
• Havaalanı ve güvenlik vergileri, Atatürk havalimanı yer hizmetleri
• Havaalanı – otel – havaalanı transferleri.
• Tüm şehirler arası otobüs transferleri
• Capetown'da belirtilen kategorideki otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama
• Pilanesberg'de belirtilen kategorideki lodge'larda 2 gece yarım pansiyon konaklama (Lodge'lar bulundukları bölgenin mimari, kültürel özelliklerini yansıtan, otel odalarını aratmayan konaklama yerleridir.)
• Johannesburg'da belirtilen kategorideki otellerde 1 gece oda kahvaltı konaklama
• Yerel Havayolları ile Capetown – Johannesburg tek yön ekonomi sınıf uçak bileti.
• Panoramik Johannesburg ve Cape Town şehir gezileri
• Öğle yemekli Sun City şehir turu
• Pilanesberg’de yapılacak olan 2 adet Foto Safari turu
• Program dahilindeki yerel rehberlik hizmetleri
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
• KDV Dahildir

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
• Her turlu kisisel harcamalar ve otel ekstraları
• Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
• Yemekdeki içecekler
• Fazla bagaj ücretleri
• Ekstra tur ücretleri
• SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
• Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
08.08.2019 4**** OTELLER2199.00 USD2599.00 USD 2199.00 USD0 - 2 Yaş 350.00 USD
3 - 10 Yaş 2149.00 USD
-

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1999.00 $
01.06.2019
8 gece 9 gün
1999.00
08.08.2019
9 GECE 10 GÜN
2199.00 $
08.08.2019
7 GECE 8 GÜN