Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Kuzey Tayland Kamboçya Fotoğraf Turu8 GECE 9 GÜN |
Qatar Havayolları ile 8 gece 9 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Kuzey Tayland Kamboçya Fotoğraf Turu
Ulaşım
Vize

KAMBOÇYA KAPI VİZESİ

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – DOHA- BANGKOK

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar Gezigen Turizm kontuarı önünde 11.30 da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemleri sonrası Qatar Havayoları nın uçuşu ile 14.30 da Doha aktarmalı Bangkok a hareket.18.35 de Doha ya varış.20.55 de Doha dan Bangkok a hareket. Geceleme uçakta.


2. Gün: BANGKOK

Yerel saat ile 07.20 de Bangkok havaalanına varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile şehir turu için hareket. Bangkok da yapılacak olan şehir turumuzda Altın Buddha Tapınağı, Uyuyan Buddha Tapınağı, çiçek pazarı, çin mahallesi, parlamento binası ve demokrasi anıtını görülecek yerlerden bazılarıdır. Bu turumuz esnasında hem Bangkok’un egzotik güzelliğini hem de Tayland’ı derinden etkileyen Budizmi daha yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Bu turumuzu takiben Eski Bangkok'u keşfetmenin en güzel yolu olan kanallarında uzun kuyruklu tekneleriyle Bangkok Kanal Turu'na çıkmaktır. Eskiden Taylılar Doğu'nun Venedik'i de denen Bangkok'un büyük bir kısmını kayıklarla gezmekteydi.Yıllar geçerken yol yapılabilmesi için bir çok kanal doldurulduysa da özellikle Chao Phraya Nehrinin Thonburi tarafında bir çok eski kanal varlığını sürdürmektedir. Bu kanallarda bir tekne turu Taylandlıların ömürlerini suyun üstünde nasıl geçirdiğini yakından görebilmek için de çok iyi bir fırsat oluşturuyor.Kayıklarıyla yanlarınıza yaklaşan tüccarlardan da meyvelerden el sanatına bir çok şey almak mümkün olacaktır. Nehir kenarındaki bir balık restaurant'ında yiyeceğimiz bir öğle yemeğinden sonra ( ekstra ) Kraliyet Mücevher fabrikasını ziyaret ediyoruz. Otele giriş ve dinlenme sonrasında akşam gezeceğimiz Gece Pazarı ülkeyi ziyaret eden tüm turistlerin uğramadan geçmediği bir gece alışveriş çarşısıdır. Geceleme otelimizde.


3. Gün: BANGKOK – AYUTTHAYA- BANGKOK

Sabah kahvaltı sonrası 18.yy Birmanya işgali ile yok edilen bir Siyam gücü olan Ayutthaya krallığının ihtişamlı kalıntılarının hemen yanı başında kurulan Ayutthaya şehrine doğru yola çıkıyoruz. Ayutthaya arkeolojik harikalar ile kaplı bir Tayland şehri. Başsız Budalar, muhteşem kuleler ve Budist manastırları ile süslü bu eski başkent sizleri büyüleyecek. Tüm gün sürecek turumuz sonrası Bangkok da ki otelimize dönüş.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün: BANGKOK –CHANG MAİ

Sabah kahvaltı sonrası erken saatlerde havaalanına hareket. İç hat uçuşu ile Chang Mai ye uçuş.Varışı takiben 700 yılı aşkın bir geçmişe ve 300 Budist tapınağına ev sahipliği yapan Chang Mai şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Tur sonrası otelimize yerleşme.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


5. Gün: CHANG MAİ – MAE HONG SON – CHANG MAİ

Sabah kahvaltı sonrası erken saatlerde otelimizden ayrılarak otobüs ile Mae Hong Son kasabasına hareket ediyoruz.Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sonrası bölgede yaşayan Long Neck Karen ( uzun boyunlu kadınlar) kadınlarını ziyaret edip fotoğraflama fırsatını yakalıyoruz.Sonrasında What Phra tapınağı ve Stongpe Bridge i ziyaret ederek Chang Mai ye geri dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: CHANG MAİ – BANGKOK – SİEM REAP

Sabah kahvaltı sonrası havaalanına transfer.İç hat uçuşu ile Bangkok a geçiş.Varışı takiben Dış hatlara geçiş.12.15 de Siem Reap e hareket.Yaklaşık 1 saat 15 dk sürecek uçuş sonrası Sieam Reap e varış. Siem Reap varışı takiben tapınaklar turu nu gerçekleştiriyoruz. Gün batımını tapınaklar bölgesinde bir tapınak da gerçekleştirdikten sonra otelimize transfer.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün: SİEM REAP ( ANGKOR WAT )

 Sabah kahvaltı sonrası Siem Reap tapınaklar turumuza devam ediyoruz.Tüm gün Angkor Wat tapınaklar bölgesinde olacağız. Gün içerisinde göreceğimiz önemli tapınaklardan biri Bayor tapınağı olacak.Gün sonu otelimize tranfer. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


8. Gün: SİEM REAP – PHONOM PHEN – DOHA

Sabah çok erken kahvaltı sonrası Kamboçyanın başkenti Phonom Phen e hareket.Yaklaşık 6 saat sürecek otobüs yolculuğu sonrası Phonom Phen e varış. Panoromik olarak şehrin görülmesi sonrası havaalanına transfer. Havaalanına varışı takiben bilet ve bagaj işlemleri. Qatar Havayollarının 17.00 uçuşu ile Doha ya hareket.23.35 de Doha ya varış.Otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


9. Gün: DOHA – İSTANBUL

 Erken saatlerde uyandırma. Qatar Havayolları ile 09.05 de İstanbul a hareket. 13.30 da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Qatar Havayolları ile İstanbul – Bangkok  / Phonom Phen – İstanbul arası aktarmalı uçuşlar.
• 4 yıldız oteller de yarım pansiyon içecekler hariç konaklama
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri
• Bangkok  - Chang Mai – Bangkok  / Bangkok – Siem Reap uçuşları
• Kamboçya kapı vizesi ücreti
• Tüm transferler
• Yerel İngilizce ve Türkçe rehberlik hizmeti

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Öğle yemekleri
• Seyahat ve sağlık sigortası 25 €
• Kişisel harcamalar
• Akşam yemeklerinde alınan içecekler.

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
..
8 GECE 9 GÜN
UÇAK - GEMİ