Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Londra Turu

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

LONDRA TURLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

LONDRA HAKKINDA

İngiltere'nin ve Birleşik Krallıkların başkenti olan Londra aynı zamanda 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich kasabası yakınlarındadır.

 

Londra, dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biri sayılabilir. Neredeyse 8 milyonluk nüfusa sahiptir. AB'nin 2. En kalabalık kenti olma özelliğini taşımaktadır. Bağlı yerleşim birimleri ile birlikte nüfusu 12-15 milyonu bulmaktadır. Km²'ye 4.573 kişi düşer. Avrupa'da en fazla beyaz ırk harici insan Londra’da yaşamaktadır. Etnik olarak dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biridir ve 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır. Londra’nın para birimi pound sterlin, resmi dil İngilizcedir.

Uluslararası turizm zenginliğiyle dikkat çeken Londra, dünyanın en kalabalık hava trafiğinin olduğu şehirdir. Uluslararası 5 havaalanı bulunmaktadır. İçlerinde en büyüğü Heathrow'dur. Heathrow dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan havaalanıdır.

Londra metrosu, dünyanın bilinen eski metrosudur. Metropolitan Railway ismiyle 1863’de açılmıştır. O zamanlar at arabaları nedeniyle trafik yoğunluğu olduğu için çare Londra metrosunda aranmıştır. Yapılan ilk hatlarda da, bilinen en gelişmiş teknoloji olarak buharlı trenler kullanılmıştır. O zamanlarda kömür dumanını atma amacıyla açılan havalandırmalar belli yerlerde hala mevcuttur.

Metro açılınca İstanbul'da Tünel, Madrid ve New York'ta da benzer metrolar yapılmıştır. Londra metrosuna Underground yani Yeraltı denilmektedir. İstasyon levhalarında bulunan şekil sebebiyle de Londra metrosuna Argoda Tube denilmektedir. Metroda 274 istasyon bulunmaktadır.

Londra, yaklaşık olarak 2 bin yıl önce Romalılar tarafından MÖ 43 yılında Roma İmparatorluğu'nun Britanya'yı işgalinden sonra Londonium ismi ile kurulmuştur. İsim hakkında kesin bir bilgi yoktur, ancak anlamının "akan nehir" olabileceği düşünülmektedir.

LONDRA TURİZMİ

Londra dünyanın eski kentleri arasındadır. Turizm açısından ise tarihi eserler büyük müzelerde sergilenmektedir. Kültürleri neredeyse bin yıl önceden dünyaya yayılmaya başlamıştır. Londra'nın köklü bir tarihe sahip olması sebebiyle dünyanın her tarafından ziyaretçiler gelmektedir.

Görülmeye değer en önemli turistik mekânları, Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve Londra Gözü’dür. Londra Büyük Şehri, Londra Şehri, Westminister Şehri ve 31 metropoliten Londra bölgesinden oluşur.

143 adet kayıtlı olan park ve bahçe bulunmaktadır. Ünlü Thames Nehri şehri ikiye bölmektedir.

Oxford Street, Londra’da önemli bir yoldur. Londra'nın ilçesi Westminster'tadır. Günlük yaklaşık olarak yarım milyon ziyaretçi ile, Avrupa'nın en işlek alışveriş caddesidir. Caddedeki mağaza sayısı yaklaşık olarak 548'dir.İngiltere'de ilk mağaza Selfridges, 20. yüzyılın başlarında, Oxford Street'te açılmıştır.

Soho, Londra'da, Oxford Sokağı ile Piccadilly Circus arasında bir semttir. Eski bir göçmen yerleşim alanı olan Soho’da özellikle Çin, Fransız, İtalyan ve Yunan lokantaları bulunur.

 

Westminster Sarayı ya da Parlamento Binası Birleşik Krallık'ta, Avam Kamarası ve Lordlar Kamarası'ndan oluşan İngiliz Parlamentosu'na ev sahipliği yapan yapıdır. Saray, Westminster semtinde Thames Nehri'nin kuzey kısmında, Whitehall'da bulunan diğer kamu binalarının yakınında bulunmaktadır. Thames Nehri isminin kökeni Tamesa "karanlık (olan)" anlamına gelmektedir. Thames Nehri İngiltere'de çok önemli bir nehirdir. Çoğu zaman sadece "Nehir" olarak anılmaktadır. Uzunluğu ise 346 km’dir.

Westminster Sarayının yaklaşık olarak 1.100 odası, 100 merdiven çıkışı ve toplamda 4,8 kilometreyi bulan uzun koridorları bulunmaktadır. Yapının büyük kısmı 19. yüzyılda yapılmıştır. Bugün katafalk törenleri gibi bazı etkinliklerin düzenlendiği Westminster Hall ve Jewel Kulesi'si gibi tarihi bölümlerde hala ayaktadır.

Westminster Sarayı'nın ve çevresini yüzyıllar boyunca Kraliçe'nin temsilcileri kontrol edip, güvenliğini sağlanmıştır. Sonrasında Kraliyet ile hükûmet arasında bir anlaşmayla yapılmış ve yönetim, 1965 yılında Kamaralara verilmiştir. Ancak bazı özel kraliyet odaları günümüzde dahil bu özel muhafızlar tarafından korunmaktadır.

1834 yılında bir yangın yaşanmış, parlamento binasının yeniden toparlanıp eski halni ialması 30 yıllık bir süreci bulmuştur. Bu onarım mimar Charles Barry ve yardımcısı Augustus Welby Pugin tarafından yapılmıştır.

Charles Barry sarayı yeniden tasarlarken bir parçası olarak yanına dünyaca ünlü Big Ben, yani Büyük Benjamin adlı saat kulesini inşa etmiştir. Dünyanın en büyük ikinci dört taraflı saatidir. Kule Victoria Gotik stilinde ve 96.3 metre yüksekliğindedir.

"Big Ben" aslında saat kulesinin çanının adıdır, ancak halk tarafından tüm yapıyı belirtmek için kullanılır olmuştur. Üzerindeki saatin ağırlığı 5,5 ton, çanın ağırlığı ise 13,5 tondur ve çan çaldığı zaman sesi 14 km. uzak mesafeden duyulmaktadır.

Yine dünyaca ünlü müzelerden bir tanesi olan Madame Tussauds’da Londra’da bulunmaktadır. Madame Tussauds, Merkezi Londra'da olan bir balmumu heykel müzesidir. Aynı zamanda Amsterdam, Hong Kong, New York City, Los Angeles, Hollywood, Berlin ve Şangay'da şubeleri bulunmaktadır. Balmumu heykel ustası Marie Tussaud tarafından kurulmuştur. Tussaud ilk balmumu heykeli olan Voltaire'nin heykelini 1777 yılında yapmıştır.

Yine Londra’da bulunan London Eye 135 metre yükseklikte, Avrupa’nın bilinen en yüksek dönme dolabı olma özelliğini taşımaktadır. Birleşik Krallık'ın en rağbet gören turistik mekânı olmakla beraber yılda üç milyona yakın turist ziyaret etmektedir. Dönme dolabın tasarımı David Marks, Julia Barfield, Malcolm Cook, Mark Sparrowhawk, Steven Chiltonve ve Nic Bailey tarafından yapılmıştır.

Ayrıca Trafalgar Meydanı, Londra'nın merkezinde, National Art Gallery'nin ana giriş kapısının baktığı önemli bir meydandır. Adını, Amiral Horatio Nelson komutasındaki İngiliz donanmasının Fransız ve İspanyol donanmalarını yendiği Trafalgar Savaşı'ndan almaktadır. İlk adı IV. William meydanıyken, bugünkü adı George Ledwell Taylor tarafından önerilip 1820'de IV. George tarafından düzenlenmesi için dönemin peyzaj mimarlarından John Nash görevlendirilmiştir. Charing Cross bölgesinin yeniden yapılandırılması planı doğrultusunda, Nash Trafalgar Meydanı'ndaki pek çok binayı yıktırmıştır. Meydanın son haline ulaşması ise 1845 yılında ingiliz mimar Charles Barry'nin yaptığı çalışmaların sonucu olmuştur.

Londra’nın önemli turizm alanlarından Buckingham Sarayı, Westminster'da bulunan, İngiliz kraliyet ailesinin Londra'da oturduğu saraydır. Adını 18. yüzyıl başlarında Buckingham dükleri için yapılan evden alır. III. George'un 1761'de eşi için satın aldığı ev, o tarihten sonra kraliçenin evi olarak anılmaya başlamıştır.

Buckingham Sarayı 1837 yılından beri İngiltere Kraliyet Ailesi'nin Londra'da yaşadığı yerdir. Ancak günümüzde Monarch idari merkezidir.

Kraliçenin düzenlediği birçok resmi etkinlik için kullanımda olsa da, Buckingham Sarayı'nda odalar, ziyaretçilere açıktır.

 

Sarayda 775 oda bulunmaktadır. 19 devlet odası, 52 Royal ve misafir yatak odası, 188 personel yatak odaları, 92 ofis ve 78 banyo bulunmaktadır. Bina 120 metre derinliğinde ve 24 metre yüksekliğinde, ön genelinde 108 metre uzunluğundadır.