Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Özbekistan Turu6 GECE 7 GÜN | 19 Eylül
Türk Havayolları ile 6 gece 7 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Özbekistan Turu
Ulaşım TÜRK HAVAYOLLARI İLE
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR..DETAYLAR İÇİN OFİSİMİZ İLE BAĞLANTI KURUNUZ

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – TAŞKENT

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatların yolcu salonunda 17:00’da buluşuyoruz. Check-in, gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra saat  19.05 de Türk Havayolları  uçuş ile Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e hareket ediyoruz.

 


2. Gün: TAŞKENT

Yerel saatle sabah 01:20’de Taşkent’e iniş yapıyoruz. Bagaj ve gümrük işlemlerimizden sonra tur rehberi ve soför tarafından karşılanıyor ve özel araç ile konaklayacağımız otele geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra istirahat ve otelde kahvaltı yapıyoruz.
12:30’da otelden çıkış yapıyoruz ve oğle yemeği için yerel restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından rehber eşliğinde Taşkent şehir turuna başlıyoruz. Taşkent Özbekistan’ın başkentidir  ve özbekçe’den “taş sehir” olarak tercüme edilir.  Nüfusu 3 milyon olan Taşkent, Orta Asya’nın en büyük şehri. 
Taşkent’te gezilecek yerler: Hazreti İmam külliyesi, Barak Han medresesi, Kaffal Şaşi türbesi, Hz. Osman’ın El yazma Kuran- i Kerim orjinal mushafı, Kökeldaş medresesi, Çarşı pazarı, Bağımsızlık meydanı, Amir Timur meydanı, Opera ve Tiyatro binalari.
Turumuzu ve akşam yemeğimizi tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Serbest zaman ve Taşkent’teki otelde geceleme.

 


3. Gün: TAŞKENT – SEMERKANT

Erken kahvaltı  sonrası otelden çıkış yapıyoruz ve  07:00’de Taşkent tren istasyonuna geçiyoruz. 08:00’de “Afrosiyab” hızlı treniyle UNESCO Dünya Miras Alanları listesinde yer alan Semerkant’a  doğru hareket ediyoruz. 10: 10’da Semerkant’a varıyoruz, özel aracımızla karşılanıyor ve şehir turuna başlıyoruz. Semerkant dünyanın en eski şehirlerinden biri olup 2700 yıllık tarihe sahiptir. İpek Yolu’nun kalbi, en önemli ticaret ve siyaset merkezi olmuş bir kenttir. Tahminen M.Ö V. yüzyılda şekillenmiştir. XIV-XV.yüzyıllarda Timur İmparatorluğu’nun başkenti olmuştur.
Semerkant’ta gezilecek yerler: : Registan Meydanı, Göri Emir Türbesi, Şahi Zinde Külliyesi, İmam Maturidi türbesi, Hoca Ubeydullah Ahrar K.s. türbesi. Şehir gezisi arasında öğle yemeği için zaman ayırıyoruz.
Akşam yemeğinden sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Bu gece Semerkant’teki otelde geceleme.

 


4. Gün: SEMERKANT - BUHARA

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış yapıyoruz ve Semerkant turuna devam ediyoruz. Orta Asya’deki en büyük cami - Bibi Hanum camisini geziyoruz. Cami yanındaki Siyab pazarında alış veriş zamanı. Semerkant şehrinden 25 km mesafede olan İmam Buhari Hz.türbesine ziyaret ediyoruz ve burda cuma namazı kılanlar için zaman ayırıyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyor ve Buhara’ya doğru yola çıkıyoruz. Buhara ilçesinde olan Gücdevan şehrinde Abdülhalık Gücdevani Ks. Türbesini ziyaret ediyoruz. Akşamüstü saatlerinde Buhara’ya varıyoruz. Buhara yerel restoranında akşam yemeğinden sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz. Otele yerleşiyoruz ve dinleniyoruz.


5. Gün: BUHARA

Kahvaltı sonrası Buhara şehir turuna başlıyoruz. Buhara Orta Asya’nın en eski yerleşim bölgelerinden biri olup, zengin kültür mirasina sahiptir. Türk İslam dünyasının en önemli alimleri, bilgilerinin yetiştiği sehirlerden biridir. Şehrin yaşı en az 2500 yıllık olduğu tahmin edilmektedir. Buhara her zaman önemli ticeret ve kültür merkezi olmuştur. Şehirde bulunan tarihi yapılar nedeniyle şehir Unesco’nun dünya mirasi listesinde yer almaktadır. 
Bugün Nakşibendi K.s. ve validelerinin türbe ve külliyerenine ziyareti planlanmıştır. Sonra Buhara’ya girişinde Buhara emirin yazlığı “Setorai-Mohi- Hosa” yi geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra Labi Havuz külliyesi, Nadir Divanbegi Medresesi, Nadir Devanbegi hanakasi, Toki Saraffon, Toki Telpakfuruşon, Toki Zargaron gezileriyle devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra konaklayacağımız otele geciyoruz.


6. Gün: BUHARA - TAŞKENT

Kahvaltıdan sonra öğle saatı 12’ye kadar alış veriş için serbest zaman olacak. Öğle yemeğinden sonra Samaniyler türbesi, Uluğ Bey Medresesi, Mir Arab Medresesi, Poyi Kalon Külliyesi, Kalon Minaresi, Kalon Camisi, Abdülazizhan Medresesine geziler olacaktır. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra başkent Taşkent’e gitmek üzere saat 20:30’da Buhara havalımanına transfer ediliyoruz. 21:55 tarifeli uçağıyla Taşkent’e gidiyoruz. 23:00 Taşkent’e varıyor ve otel lobisinde havaalana transfere kadar  dinlenmeye geçiyoruz.


7. Gün: TAŞKENT - İSTANBUL

Otelden gece 00.30 da  çıkış yapıp Taşkent Havaalanın Dış Hatlar terminaline transfer ediliyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerimizden ardından  03.00 da Türk Havayolları  uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz.  06:25 de İstanbula iniş yapıyoruz. Böylece bir baştan başa Özbekistan gezimizi de sonlandırıryoruz ve bir başka seyahatte sizinle yeniden buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


Tura Dahil Olan Hizmetler

 İstanbul – Taşkent – İstanbul Türk Havayolları ile uçak biletleri
• Buhara - Taşkent iç hatlar uçak bileti
• 4**** otellerde cift kişilik odalarda konaklama ve kahvaltı
• Tur programı boyunca Türkçe bilen yerel rehberlik hizmeti
• Klimalı özel araçlarla programda belirtilen tüm transferler
• Taşkent - Semerkant “AFROSIYOB” hızlı tren bileti
• Tüm yemekler: oğle ve akşam yemekleri
• Bütün giriş ücretleri dâhil olmak üzere programda belirtilen şehir turları

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• 75 € vize ücreti (nakit alınır)
• 15 TL .yurt dışı çıkış harcı
• Bahşişler (Özbekistan turlarında; Yerel rehber, şoför, restaurant ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişibaşı 20 € toplamaktadır/ katılım zorunludur)
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Programda dahil olduğu belirtilmeyen, diğer müze giriş ücretleri

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1599.00
19.09.2019
6 GECE 7 GÜN
TÜRK HAVAYOLLARI İLE