Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk

Prag

Çek Cumhuriyeti’ nin başkenti Prag. Vlatava nehrinin her iki kıyısında yer alan şehir, 8.yy dan kalma katedrali, kalesi, barok ve gotik mimari nin en güzel örnekleri, astronomik saati, meydanları, tarihi ve eğlence hayatı ile tüm sene turistlerin ilgisini çekiyor. Senede yaklaşık 15 milyon kişinin ziyaret ettiği şehir Orta Avrupa Turları nın değişmez duraklarından bir tanesi.

Prag şehri özellikle Mayıs ve Ekim ayları arasında ziyaret edilmekle birlikte kış aylarında karlar altındaki güzelliği ile gelen ziyaretçilerini büyülüyor. Mayıs – Ekim ayları arasında ortalama sıcaklıklar 24-26 derece olmakla birlikte kış aylarında sıcaklık -18 derecelere kadar düşüyor.

Türk vatandaşlarını Schengen vizesi alarak ziyaret edebildikleri Ülkenin para birimi ise Çek kronu. 1 Türk lirasının karşılığı ise 10 çek kronu. Prag diğer Avrupa şehirleri ile kıyaslandığında ucuz sayılabilecek bir şehir. Şehir de özellikle içki oldukça ucuz. Cafeleri ile de ünlü olan şehirde yiyip içtikten sonra gelen hesap canınızı acıtmayacak türden. Bir kahve yaklaşık olarak 1 ile 2 euro arasında.

Şehirde ulaşım ise hem ucuz hemde oldukça kolay. Şehir de tramvay ve metro oldukça sık kullanılıyor. Gazete bayilerinden alabileceğiniz günlük, 3 günlük yada haftalık biletler ile metro tramvay veya otobüse sınırsız olarak binebilirsiniz.Şehir numaralandırılmış bölgelerden oluşuyor. Toplu taşıma araçlarını kullanarak her bölgeye ulaşmanız mümkün. Metro gece saat 2 ye kadar çalışıyor.

Prag çevresinde günübirlik olarak ziyaret edebileceğiniz oldukça güzel bir o kadar da ilginç şehirler bulunmaktadır. Prag turlarında ekstra olarak satılan kaplıca şehri Kalovy Vary görmenizi şiddetle tavsiye edeceğimiz başka bir şehirdir. Prag a 2 saat mesafe de buluna şehir rengarenk binalı ve şifalı suları ile oldukça popüler bir şehirdir. Karlovy Vary kaplıca şehrinde ayrıca Atatürk ün kaldığı oteli de ziyaret edebilir av hayvanlarının tatlarına şehirde bulunan özel restoranlar da bakabilirsiniz.

Prag'a 2 saat mesafede bulunan eski Doğu Almanya nın Dresden şehri ise güzelliği ile sizleri büyüleyecek. Yol üzerinde ise Terezin nazi kampını ziyaret ederek tarihe şahitlik yapabilirsiniz.
Prag turlarınızın vazgeçilmezlerinden biri olan Ortaçağ gecesi ise yolcularıma tavsiye edeceğimiz başka bir ekstra tur olacak. Orta çağ ın gerek kıyafetleri gerek eğlence kültürü gerekse yemek kültürü nü yaşayabileceğiniz ambiyansa sahip restorantlar da geçireceğiniz eğlence dolu geceyi unutamayacaksınız.