Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Vietnam Kamboçya Laos Turu14 GECE 15 GÜN |
Singapur Havayolları ile 14 gece 15 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Vietnam Kamboçya Laos Turu
Ulaşım SİNGAPUR HAVAYOLLARI İLE
Vize

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL / SİNGAPUR

 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Singapur Havayolları kontuarı önünde sabah 10:00’da buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra Singapur Havayolları’na ait SQ 491 nolu sefer ile 13:25’de Singapur’a hareket. Geceleme uçakta.


2. Gün: SİNGAPUR / HANOİ

Sabah yerel saat ile 05:45 de varış. Singapur’da yapılacak bir aktarmanın ardından SQ 176 nolu sefer ile 09:50 de dünyada komünizm ve kapitalizmi bir arada yaşayan tek ülke olan, yıllarca Fransız sömürgesi olmuş ve ABD ile yaklaşık 15 sene süren bir savaştan galip çıkmış Vietnam’ın en kuzeyinde, Çin sınırına çok yakın bir noktada bulunan başkent Hanoi’ye hareket ve yerel saat ile 12:05 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile  otele transfer. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Daha sonra Hanoi şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda Hanoi’yi Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli Cyclo adlı yerel araçları ile tanıyacağız. Bu turumuzda Fransız Koloni Döneminden kalma 36 birbirini dik kesen küçük caddelerden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi ve Pagoda göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


3. Gün: HANOİ (HALONG BAY)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Bay’e sabah erken hareket. (Hanoi’nin 170 km doğusundadır) Bu kültür mirasında san pan tipi çok hoş Vietnam tekneleri ile öğle yemekli güzel bir tur yapacağız. Turumuz esnasında ayrıca geçtiğimiz 10 yıl içerisinde bulunmuş mağaraları da ziyaret edeceğiz. (Öğle yemeği teknede alınacak olup deniz ürünleri ağırlıklıdır). Turdan sonra saat 15.00 – 16:00 saatleri arasında Hanoi’ye hareket. Hanoi ye varış.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

 


4. Gün: HANOİ / SAİGON

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra saat 07:00 civarında havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel Jetstar Pacific Havayolları’na ait BL 791 nolu sefer ile 09:05 de Vietnam’ın en çok turist çeken, Fransızlar’dan kalma tarihi binaları ile ünlü eski adı Saigon olan Ho Chi Minh City’ye hareket ve 11:10 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turu için hareket. Dünyanın en fazla motorsikletinin bulunduğu bu sırasıyla Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali (Paris’tekinin aynısıdır), Gösteri Merkezi (Reunification Hall), Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra otelimize transfer ve yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


5. Gün: SAİGON (CU CHI TÜNELLERİ – MEKONG DELTASI)

 Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra ve 07:30 da hareketle Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzey’li lerin yaklaşık 200 km uzunluğunda yer altına yaptıkları tünelleri, Amerikan askerlerine karşı iptidai yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz. My Tho’ya özel otobüsümüz ile gidecek, oradan ünlü Mekong Deltasında Vietnamlılarca Dokuz Başlı Ejder Nehri diye bilinen, üzerinde yüzlerce minik adacığın bulunduğu, kolları birer labirent gibi etrafı saran Song Tien Giang nehri üzerindeki Thoi Son Adasını, Vinh Trang Pagodasını ve Dong Tam yılan çiftliğini ziyaret edeceğiz. Ardından Saigon’a dönüş. Akşam yemeğimizi ve konaklamamız otelimizde.

 


6. Gün: SAİGON / SİEM REAP

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) Check-in işlemlerinden sonra Cambodia Angkor Air havayollarına ait K6 809 no’lu sefer ile uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış, unutulmuş ve sadece 200 kilometrekarelik alan üzerine kurulu, bağrında dünyanın en büyük tapınaklar zincirini bulunduran Siem Reap’a 08:20 de hareket. Yaklaşık 1 saatlik uçuştan sonra 09:20 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Siem Reap’ı kapsamlı olarak tanıyacağımız turumuza başlayacağız. Bugünkü turumuzda önce Angkor Thom Güney Kapısı, Bayon, Baphuon, Ta Phrom Tapınaklarını, Cüzzamlı Kral Leper ve Fil Teraslarını, ardından etrafı çitlerle çevrilmiş Kraliyet bölgesini gezeceğiz. Ardından Phnom Ba Kheng Tepesi’ne çıkarak insanoğlunun dehasının ürünü olan ve UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiş Angkor Wat’ı güneş batarken muhteşem bir manzara eşliğinde göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelde alacağız. Geceleme otelimizde.


7. Gün: SİEM REAP

 Sabah erkenden alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile bir önceki günkü turumuzun devamını gerçekleştireceğiz. Bugün içeirisinde 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz. Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını göreceğiz. Günün geri kalan kısmını Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köylerde geçireceğiz. Daha sonra balona binip Angkow Wat’ı kuşbakışı yaklaşık 100 metre kadar yukarıdan göreceksiniz. Turdan sonra akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.Geceleme otelimizde.


8. Gün: SİEM REAP / PHNOM PENH

 Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Yerel Havayolları’na ait K6 104 nolu sefer ile 12:20 de Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e hareket ve 13:05 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı, Gümüş Pagoda, Phnom Tapınağı, Komünist dönemden kalma ve geçmişte Ruslar tarafından çok kullanıldığı için ismi Rus Pazarı olarak bilinen pazar ve Tuol Sleng Soykırım müzesi göreceğimiz yerlerden bazıları. (Tuol Sleng müzesini görmek istemeyen misafirlerimiz olabilir, ancak günümüzdeki Kamboçya’nın hangi şartlarda kurulduğunun değerlendirilebilmesi açısından önemlidir) Rus Pazarı’nda lütfen çanta, para ve değerli eşyalarınıza dikkat ediniz!!!) Turunuz esnasında Rus Pazarın’da alışveriş yapıp hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Geceleme otelimizde.


9. Gün: PHNOM PENH / LUANG PRABANG (LAOS)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlene doğru havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Laos Havayollarına ait QV 534 nolu sefer ile 14:45 de Güneydoğu Asya’nın bakir ormanlarında saklı, Budizm’in mistisizmi içinde yaşayan Laos’un tapınakları ve rahipleri ile ünlü, büyülü şehri Luang Prabang’a hareket ve yerel saat ile 16:10 da varış. (Kamboçya / Laos arasındaki uçuşlarda bazen havayolları yolcu indirmek ve yeni yolcu almak için başka şehirlere de iniş kalkış yapabilmektedirler). Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. (Laos’ta vize ve gümrük işlemleri çok ağır yürümektedir. Bu konuda biraz sabırlı olmanızı rica ederiz.) Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


10. Gün: LUANG PRABANG (LAOS)

 Sabah alınacak kahvaltıdan sonra 20. yüzyılı savaşların arasında geçirmesine rağmen, kendi kültürel değerlerini kaybetmemiş bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Kraliyet Sarayı Müzesi, Theravada Budizmi’nin dünyadaki en önemli merkezleri olan Visoun, Aham ve Mai Tapınakları, muhteşem manzarası ile Phousi Tepesi ve akşamları yerel halkın akın ettiği ünlü akşam pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


11. Gün: LUANG PRABANG (LAOS)

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra, Luang Prabang turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Özel otobüsümüzle yapacağımız, tam gün sürecek olan bu gezide Sene ve Xiengthong Tapınakları, el değmemiş doğanın tadını çıkaracağınız Pak Ou mağarasını gezdikten sonra ki burası Laos’lu Budist Hacılar tarafından kutsal sayılmaktadır ve içeride binlerce Buda heykeli bulunmaktadır, dünyada sadece bu coğrafyada bulabileceğiniz eşsiz güzellikteki otantik yerleşim birimleri olan Xanghai ve Phanom köylerine gidip, buradaki doğayla bütünleşmiş geleneksel Laos hayatına şahit olma fırsatını bulacaksınız. Öğleden sonra Khouangsi Şelalelerini, Ban Ouay, Ban Ou ve Ban Thapene adlı etnik Laos’lu köylüleri göreceğiz. Daha sonra şehre dönüş ve elde üretilen ipekler ile geleneksel Saa kağıdının yapıldığı yer olan Ban Xangkhong’u göreceğiz. Akşam üzeri ise güneş batımını seyredeceğiniz Siphouthabath Tapınağı’nı ziyaretimizle bugünkü turumuz son bulacak. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde.


12. Gün: LUANG PRABANG / VİENTİANE (LAOS)

 Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Laos Havayolları’na ait QV 112 nolu sefer ile saat 07:50 de zengin tarihi mirasa sahip ve günümüzde de Hindiçini Yarımadası’nın önemli kültürel merkezlerinden biri olan, ünlü Mekong Deltası üzerine kurulu, Laos’un başkenti Vientian’a hareket. Kısa bir uçuştan sonra 08:45 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce yapacağımız Vientian şehir turunda ülkemizde fazla bilinmeyen ama bir o kadar hayret verici Laos Tarihini görebileceğiniz Sisaket Tapınağı, Prakeo Tapınağı, That Luang Stupa, Patuxay Anıtı (Zafer Takı) göreceğimiz yerler. Ardından Phousi Pazarı’nı ziyaret edeceğiz. Burada Dağ Köylerinde yaşayan bazı Laos’lu kabilelerin ürettikleri el işi hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Turumuzdan sonra otele transfer ve yerleşme. Dinlenmek için kısa bir süre serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.Geceleme otelimizde.


13. Gün: VİENTİANE / SİNGAPUR

 Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Laos Havayolları’na ait QV 535 nolu sefer ile 09:00 da hareket ve yerel saat ile 12:40 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


14. Gün: SİNGAPUR / İSTANBUL

 Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlen 12:00 de otelimizden check-out. Ardından Singapur şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Turdan sonra alışveriş yapmak için yaklaşık 3 saat kadar serbest zaman. Daha sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Singapur Havayolları’na ait SQ 392 nolu sefer ile gece yarısından sonra saat 01:45 de hareket. Geceleme uçakta.
 


15. Gün: İSTANBUL

Sabah yerel saat ile 05:45 de varış. Turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

 *İstanbul / Singapur / Hanoi – Siem Reap / Singapur / İstanbul arası Singapur Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti. (bu parkur kısa programa katılan yolcularımız için geçerlidir)
 *İstanbul / Singapur / Hanoi – Singapur / İstanbul arası Singapur Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti. (bu parkur uzun programa katılan yolcularımız için geçerlidir)
 *Hanoi / Saigon / Phnom Penh / Siem Reap ve Luang Prabang / Vientiane / Singapur arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuşlar ve havalimanı vergileri. (ayakbastı ücretleri hariç)
 *Hanoi’de 2 gece Hotel Mövenpick, Saigon’da 2 gece Hotel Sofitel Plaza’da, Phnom Penh’de 1 gece Intercontinental Hotel, Siem Reap’da 2 gece Victoria Angkor Resort & Spa’da, Luang Prabang’da 3 gece Shinta Mani, Vientian’da 1 gece Green Park Boutique Hotel’de, Singapur’da 1 gece Hotel Mandarin Orchard veya bir benzerlerinde yarım pansiyon bazında konaklamalar.
 *Program esnasında alınacak olan yemekler
 *Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri. 
 *Programda belirtilen tekne gezi ücretleri.
 *Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
 *Tüm seyahat boyunca bizimle birlikte olacak olan yerel rehberler.
 *Tecrübeli Gezigen Turizm rehberlik hizmetleri.
 *Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (minibar, telefon, restoran, kurutemizleme, v.s..)
 *Kamboçya, Laos ve Vietnam vize ücretleri. (Kamboçya ve Vietnam vizeleri – davetiye ile - sınırda her yolcu tarafından münferiden alınmaktadır. Vize ücreti kişi başı yaklaşık 25’er USD olup, vize alımı için 2’şer adet renkli vesikalık fotoğraf gerekmektedir.)
 *Laos’un ülkemizde temsilciliği bulunmamaktadır. Bunun için Laos vizesi DAVETİYE YÖNTEMİ ile karşı taraftan yani hizmet veren Turizm Şirketi vasıtası ile alınabilmektedir. Bunun için seyahat başlangıç tarihinden önce en az 1 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. Davetiye çıkmasının ardından Laos Vizesi’ni sınır kapısında yerel yetkililer Laos’a vardığınızda pasaportunuza basacaklardır. Laos vize ücreti kişi başına 35 USD olup bu ücreti gümrük görevlisine ödemeniz gerekmektedir. Laos vizesi için 3 adet renkli vesikalık fotoğrafa ihtiyaç vardır. Bu fotoğrafları seyahatiniz esnasında yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.)
 Laos Vizesi için Dikkat edilmesi gereken hususlar: Laos’a seyahatinizin dönüş itibarı ile en az 9 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport (boş gümrük sayfaları kabul edilmez)
 *Vietnam ve Kamboçya’daki havalimanı ayakbastı ücretleri. (Saigon 30 USD, Siem Reap 35 USD, Vientiane ve Luang Prabang 30 USD). Bu ücretler her yolcu tarafından havalimanlarından makbuz karşılığında münferiden ödenir.
 *Yemeklerde alınacak olan içki veya meşrubatlar.
 *Kişi başına 15 YTL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
 * Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası 20 €

 

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar