1. Gün: İSTANBUL – BANGKOK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Gezigen Turizm kontuarı önünde 23,30 da buluşma. Türk Hava Yolları TK68 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.45 de Bangkok a hareket. Yerel saat ile 14.50 de Bangkok a varış. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası Havaalanında bizleri bekleyen otobüslerimiz ile şehir merkezine hareket. Varışı takiben yapılacak olan şehir turumuzda 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliği ile Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası, Demokrasi Meydanı, Kraliyet Caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Bangkok Kanallar (30 €) turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sea Food Market ve Pat-Pang Gece Pazarı turuna katılabilirler ( 20 € ). Sea Food Market'de günlük olarak getirilen deniz ürünlerinden seçip, istediğiniz gibi pişirterek akşam yemeğinizi burada alabilirsiniz. Ardından Bangkok’un en meşhur pazarı olan ve şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği Çin ve Tayland stili ürünleri ve ayrıca ünlü markaların taklit ürünlerinin bulunduğu Pat-Pong Gece Pazarında serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün: BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve çevre gezileriniz için tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği meşhur Yüzen Çarşı turuna katılabilirler ( 30 €). Bu turumuzda Bangkok dışına çıkılarak, önce bir Hindistan cevizi çiftliği gezdikten sonra Uzakdoğu’nun Venedik’i diye adlandırılan, yüzlerce su kanalının arasında kurulan köylerin içinden özel teknemiz ile geçerek Yüzen Çarşı’nın bulunduğu bölgeye geliyoruz. Bu bölge turizme açılmadan önce de yörede yaşayan köylü halk çevrenin taşıt trafiğine müsait olmaması sebebiyle küçük kanoları vasıtasıyla kanallardan geçerek burada kurdukları pazarda el emekleriyle yaptıkları hediyelik eşyaları, kendi yetiştirdikleri yöresel meyve ve sebzeleri satmaktadırlar. Yüzen Çarşı’da bir müddet alışveriş molası verdikten sonra Tayland’da çok fazla miktarda yetiştirilen ve ihraç maddesi olan meşhur Teak Ağacı atölyesini gezerek buradaki mobilyaların ve hediyelik eşyaların yapımından satımına kadar geçen süreci görme imkânı bulacaksınız. Tek parça ağaçtan yapılan muhteşem eserlere hayran kalacaksınız. Ayrıca buradaki dükkândan alışveriş imkânı da bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün: BANGKOK- HANOİ

Sabah kahvaltı sonrası Havaalanına transfer. Viet Jet havayolları tarifeli seferi ile saat 14.00 da Hanoi ye hareket. Yerel saat ile 15.50 de Hanoi’ye varış.Varışı takiben alanda bizleri bekleyen araçlarımız ile panoramik olarak gerçekleştirilecek kısa Hanoi şehir turuna başlayıp, eski meydana doğru yol alıyoruz, birbirinden ilginç dar sokak ve evler arasındaki mağazaları geçerek hem şehir hem de yerel kültür hakkında bilgiler alıyoruz. Panoramik gezi sonrası bir saatlik Vietnam'a özgü bisikletlerle yapılan "Cyclo" turumuzu gerçekleştireceğiz. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam geleneksel bir Vietnam hoş geldiniz yemeğimizi alarak, mutfak kültürünü de tanımamızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: HANOİ

Sabah kahvaltı sonrası şehir turu için otelimizden hareket.Yapılacak olan  şehir turumuzda Vietnamın birleştiricisi ve kurucusu Ho Chi Minh Anıtı, başkanlık sarayı, Tek kolon Pagoda, 11. yy. da inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur süresince toplum ve inanışlar hakkında bilgiler alıyoruz. Alınacak öğle yemeğinin ardından Merkez Hapishanesi (Hilton Hanoi), Hoan Kiem Gölü, görülecektir. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği yerel restaurant da. Konaklama otelimizde.

5. Gün: HANOİ –HALONG BAY GEMİ

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.3,5 saat aürecek yolculuk sonrasında Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Halong Bay körfezine varıyoruz. Varışı takiben gemimize yerleşiyoruz.

12:30 – 13:00: Gemimize yerleşme. Karşılama ve hoş geldin kokteyli.
13:00 – 15:30: Öğle yemeği.
15:30 – 16:30: Hareket
16:30 – 17:30: Cong Do alanına hareket.Dilersiz gün batımını odalarınızda bulunan Jakuzilerinde seyredebilirsiniz.
17:30 – 19:00: Mini golf saati, Bölgeye özgü yemeklerin yapılışlarının tanıtıldığı ahcı gösterileri.
19:00 – 21:00: Akşam yemeği.
21:00 – 22:00: Dilerseniz gemide organize edilecek olan balık tutma etkinliğine katılabilir veya karaoke odalarında vakit geçirebilirsiniz. Serbest zaman.

6. Gün: HALONG BAY GEMİ –HANOİ – SAİGON

06:30 – 7:00: Güne gemi güvertesinde verilecek olan Tai – Chi dersleri ile başlayabilirsiniz.
07:00 – 08:00: Kahvaltı
08:00 – 11:00: Serbest zaman.Dileyen yolcularımız Halong Bay körfezinde kono ile gezebilir veya denizin ve güneşin tadını çıkarabilir.
11.00 – 12:00: Erken öğle yemeği.
12:00: Gemimizin limana yanaşması.

Gemi turumuz sonrası  Hanoi havaalanına transfer.Viet Jet havayolları  tarifeli seferi ile saat 17.40 da Saygon a hareket. 19.40 da Saygon’a varış. Varışı takiben akşam yemeği için yerel restoran a transfer. Alşam yemeği sonrası otelimize yerlerleşme.Konaklama otelimizde.

7. Gün: SAİGON –MEKONG DELTA

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası Mekong Delta-My Tho turu için otelimizden hareket. Turumuzda ilk durağımız Ben Luc bölgesinde bulunan Cao Dai Tapınağı. 1919 yılında oluşturulan byeni bir din olan Caosinizm'e adanan bu tapınak, 1933 - 1955 yılları arasında inşa edilmiştir. Tapınak ziyareti sonrasında özel teknemiz ile birlikte Mekong Irmağına yolculuğumuz başlıyor. Tekne turumuzda ilk olarak Thoi Son adası ziyaretimiz olacaktır. Bu ada Vietnamın Meyve Sepeti olarak adlandırılmaktadır. Bu adada birbirinden ilginç tropikal meyveleri tatma imkânınız olacaktır. Ada ziyareti sonrasında yerel bir köy yolu üzerinde 15 dakikalık atla yürüyüş imkânımız olacaktır. Bu yürüyüş sonunda Chuong Duong Meyve Bahçelerine ulaşacağız. Bu bölgede hem tropikal meyveler hem de Vietnam’ın güzel yeşil çayını yerel Vietnam müziği eşliğinde tatma imkânımız olacak. Öğle yemeğini lokal bir restauranda alacağız. Ardından Vietnam'a özgü sampan tekneleri ile bir kanal gezisi yapacağız. My Tho turumuzun ardından akşam yemeğini lokal bir restaurant da alacağız. Geceleme otelimizde.

 

8. Gün: SAİGON – CUCHİ TUNELLERİ-SAİGON

Kahvaltıdan sonra Saygon Saygon Şehir Turu ve Cuchi tünelleri turu için otelimizden hareket. Şehir turu esnasında Yeniden Birleşme Sarayı, Notre Dame Katedrali, Posta İdaresi ve Ben Thanh Market görülecektir. Bu şehir gezimizin ardından (Cu Chi Tünelleri Turu) Cu Chi’ye gideceğiz. Vietnam halkı tarafından Amerika savaşı esnasındaki rolünden dolayı kahramanlık bölgesi olarak bilinen bölge'deki 220 kilometrelik yer altı tünellerini yerli ve yabancı turistler sürekli ziyaret etmektedir. Cu Chi ormanları içerisinde yapacağımız gezi sırasında dileyen misafirlerimiz tünellerden geçme imkânı da bulacaktır. Daha sonra şehre dönerek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Vietnam'ın yakın tarihine daha detaylı bir bakış için Savaş Müzesi gezilecektir. Gezi sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.

9. Gün: SAİGON – İSTANBUL

 Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.14.00 da havaalanına transfer. Bagaj ve bilet işlemleri sonrası Türk Hava Yollarının TK 168 sefer sayılı uçuşu ile 17.50 de İstanbul a hareket. Ertesi gün 04.05 de İstanbul Atatürk Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok /  Saygon – İstanbul ekonomik sınıf uçuşları
• Viet Jet Hava Yolları tarifeli seferi ile Bangkok – Hanoi / Hanoi – Saygon uçuşları
• Programda extra olarak belirtilmeyen tum turlar
• 3 ve 4 yıldız oteller de Oda + kahvaltı konaklamalar
• 5 yıldız Delux Starlight gemisinde Halong Bay körfezi turu
• Öğle yemekleri (Vietnam bölgesinde)
• Vietnam da Lokal restaurantlar da akşam yemekleri (içecekler hariç)
• Rehberlik hizmeti  ( 15 kişiden itibaren Türkçe rehberlik)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı çıkış harcı 15 TL
• Vietnam Vizesi 110 €
• Seyahat ve sağlık sigortası 25 €
• Kişisel harcamalar ve extra turlar
• Bangkok da öğle ve akşam yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  10 Aralık
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  10.12.20223*** Ve 4**** Oteller+ 5***** DELUX STRALİGHT GEMİ1.950,00 €2.249,00 € 1.950,00 €0 - 2 Yaş 450,00 €
  3 - 12 Yaş 1.950,00 €
  -

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  VİZE GEREKMEKTEDİR.