Bangkok    Panoramik sehir turu Yuzen carsi Asiatique gece pazari Kanallar gezisi Patpong gece pazari Ayuthaya gezisi
Chiangmai Panoramik sehir turu Uzun boyunlu kadinlar koyu ziyareti (karen village) Gece safarisi
Phuket      Phi Phi Adasi / surat teknesi ile ogle yemekli James Bond Adasi / surat teknesi ile ogle yemekli

1. Gün: İstanbul- Bangkok

İstanbul Atatürk Havaalanından THY ile 01.50 hareket ile ayni gun 14.00’da Bangkok’a varis. Tur rehberimiz ile bulusma. İlk başta şehri tanımak üzere, kısa bir panoramik Bangkok şehir turu yapıyoruz. Görülecek yerlerden bazıları; Altın Buddha Tapınağı, Uyuyan Buddha Tapınağı, çiçek pazarı, Çin Mahallesi, Parlamento Binası ve Demokrasi Anıtı. Otele varış ve dinlenme. Konaklama otelimizde. 

2. Gün: Kanallar Turu, Bangkok

Sabah kahvaltımızdan sonra Bangkok kanallar turuna çıkıyoruz. Bu turumuz esnasında hem Bangkok’un egzotik güzelliğini hem de Tayland’ı derinden etkileyen Budizmi daha yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Eskiden Taylılar ''Doğu'nun Venedik'i' denilen Bangkok'un büyük bir kısmını kayıklarla gezmekteydi. Yıllar geçerken yol yapılabilmesi için birçok kanal doldurulduysa da özellikle Chao Phraya Nehri'nin Thonburi tarafında birçok eski kanal varlığını sürdürmektedir. Bu kanallarda bir tekne turu Tayland‘ lıların ömürlerini suyun üstünde nasıl geçirdiğini yakından görebilmek için de çok iyi bir fırsat oluşturuyor. Kayıklarıyla yanınıza yaklaşan tüccarlardan da meyvelerden el sanatına birçok şey almak mümkün olacaktır.
Nehrin karşısına geri dönüldüğünde ise, Wat Pho, bir başka ismiyle Yatan Buda Tapınağı gorulur. Bu tapınak, birçok heykel ve yazıt içeren, Bangkok'un en eski ve büyük tapınağıdır. Yapı olarak ünlü olan tapınak, 46 metre uzunluğa ve 15 metre yüksekliğe sahiptir.
Pho Tapınağının hemen dışında ise, Büyük Kraliyet Sarayı (Grand Palace) ve Zümrüt Buda (Wat Phra Kaew) bulunmaktadır. Sarayın içerisinde bulunan Wat Phra Kaew, değişik tasarım ve dekorasyonu ile Tayland'ın en güzel ve önemli tapınakları arasındadır. Sarayın kenarında yürüdüğünüz zaman, muhteşem kraliyet yapılarını görecek ve atmosferini hissedeceksiniz. Kanallar gezimizden sonra otelimize dönüş ve dinlenme. Patpong gece pazarında alışveriş yaparak zamaninizi degerlendirebilirsiniz. Konaklama otelimizde. 

3. Gün: Yüzen Çarşı Turu

Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Bangkok’un dışına çıkarak,Tay stili teknelere binmek üzere  iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız, Tur bitiminde Bangkok otelimize dönüş ve dinlenme. Asiatique gece pazarı gezisi. Konaklama otelimizde. 

4. Gün: Bangkok -Ayutthaya

Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp 2 saatlik bir yolculuk sonrasında Ayutthaya‘ya geliyoruz. 1350 yılında kurulan Ayutthaya, Sukhothai şehrinden sonra Siyam krallığının başkenti olmuştur. Unesco tarfından korumaya alınan eski başkentte görülmeye değer tapınaklar çok fazla olup tüm gün boyunca vaktimizi alacak. Wat Ratchaburana Tapınağı, Wat Phra Mahathat Tapınağı, Wat Phra Ram Tapınağı, Viharn Phra Mongkol Bopit Tapınağı, Wat Phanan Choeng Tapınağı bazıları. Gezilerimiz sonrasında Bangkok ‘a geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 

5. Gün: Bangkok, Chiang Mai

Kahvaltının ardından otelden çıkış ve özel aracımız ile Bangkok Havaalanına hareket ediyoruz.
Check-inn işlemlerinden sonra yerel hava yolu ile Tayland’ın en güzel kuzey kenti Chiang Mai’ye bir saat uçuştan sonra varıyoruz. Ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleştikten sonra şehri tanımak üzere ayrılıyoruz. Doi Suthep Tapınağı göreceğimiz yerler arasında.
Chiang Mai kuzey Tayland‘ın en renkli şehirlerinden biri. Burada başka yerde göremeyeceğiniz el sanatlarını, ipek ve ipekten yapılan eşarplar, çay çeşitleri, karton ve kağıt ürünleri alabilir, yerel canlı müzik dinlerken sokak satıcılarından değişik lezzetler tadabilirsiniz. Konaklama otelimizde. 

6. Gün: Chiang Mai- Karen Köyü

Sabah kahvaltımızdan sonra, hepimizin çok merak ettiği boyunlarına taktıkları halkalarla dünya çapında üne kavuşmuş Karen Etnik Grubu'nun Köyü'nü gezeceğiz. Akha, Lahu ve Yao Etnik Grupları’nı da burada görebilirsiniz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyor ve akşam Gece safarisi için otelimizden ayrılıyoruz.

7. Gün: Chiang Mai- Phuket

Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp havaalanına geliyoruz. Thai Airways‘in 09.40 daki uçuşu ile  saat: 11.35 de Phuket’teyiz. Bu kez Tayland‘ın harika sahillerini adalarını göreceğiz. Alanda karşılama ve otele yerleşme. Otelde dinlenip bu harika denizin tadını çıkarıyoruz. Patong Plajı, Kata Plajı, Karon Plajı, Bang Thao ve Surin Plajlarını görmeye değer gerçekten de.  Serbest zamanda alışveriş ve dinlenme imkanı . Konaklama otelimizde. 

8. Gün: Phuket

Kahvaltıdan sonra öğlen yemekli Phi Phi adası turumuz için otelden ayrılıyoruz. Sürat teknemiz ile Leonardo Di Caprio‘nun The Beach filminin çekildiği ünlü adaya geliyor, günün keyfini çıkarıyoruz. Tur sonrası otele dönüş ve dinlenme. Konaklama otelimizde.

9. Gün: Phuket -İstanbul

Kahvaltıdan sonra öğlen yemekli James Bond Adası turumuza çıkıyoruz. Tur sonrası otelimizdeyiz.  Otelimizi çıkış saatine kadar kullanabilme imkânımız olacak. Gece yarısı 03.00’de otelden ayrılıp, alana geliyoruz. THY’nın 25 Şubat saat 05:55 deki direkt seferi ile 11 saatlik bir yolculuk sonrasında 13:05’de İstanbul’dayız. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler


• THY ile Istanbul -Bangkok ve Phuket - Istanbul uçak bileti

• Bangkok -Chiang Mai ve Chiang Mai – Phuket iç hat uçuşları

• Bangkok 4* Raya Surawong Hotel‘de  4 gece kahvaltı dahil konaklama

• Chiang Mai 5 * Dusit Princess Hotel‘de 2 gece kahvaltı dahil  konaklama

• Phuket 5* Swisshotel Patong‘de 3 gece kahvaltı dahil konaklama

• Programdaki tüm transferler

• Bangkok karşılamalı Phuket dönüşe kadar gruba eşlik edecek Türkçe rehberlik hizmeti

• Şehir turları ve programdaki tüm turlar 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve akşam yemekleri

Kişisel harcamalar

Extra turlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  17 Eylül • 08, 22 Ekim • 19 Kasım
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  17.09.20225***** OTELLER1.899,00 €2.449,00 € 1.899,00 €--
  08.10.20225***** OTELLER1.899,00 €2.449,00 € 1.899,00 €--
  22.10.20225***** OTELLER1.899,00 €2.449,00 € 1.899,00 €--
  19.11.20225***** OTELLER1.899,00 €2.449,00 € 1.899,00 €--

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Vize gerekmemektedir.