1. Gün: İSTANBUL PRISTINA - ÜSKÜP

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde GEZİGENTUR kontuarında saat 12.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Hava Yolları’nın PC 853 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.25’de Priştine’ye hareket. Yerel saatle 15.10’da varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Üsküp’ e hareket ediyoruz. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy’den kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy’den kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün: ÜSKÜP KALKANDELEN OHRİD

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Ohrid kentine varış. Ardından otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün: OHRİD RESNE MANASTIR

Uyandırma ve kahvaltının ardından, St. Naum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turuna hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Tur esnasında; Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid’ te alışveriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

4. Gün: OHRİD TİRAN DURRES BUDVA

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’ un başkenti Tiran’ a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Budva’ ya varış ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5. Gün: BUDVA ST. STEFAN KOTOR TREBINJE

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer.
Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkânı bulacaklar. (30 EUR )( Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir. )
Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

6. Gün: TREBİNJE MOSTAR SARAYBOSNA

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Bosna’ya Mostar’a hareket. İlk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna-Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hâkimiyetine alan Osmanlı orduları tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Ardından Saraybosna’ya transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7. Gün: SARAYBOSNA BELGRAD

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni geziyoruz. Tur bitimi ile birlikte yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra geliyor pasaport işlemlerimizden sonra, yola devam ediyor ve öğlen geç saatlerde Belgrad’a varışımıza takiben şehir turumuz başlıyor.  Kale içini surları, anıtları, Damat Ali paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) diğer Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Savanın birleştiği noktadaki beyaz Beyler kentinde otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8. Gün: BELGRAD - İSTANBUL

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad Hava Limanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC894 sefer sayılı uçağı ile saat 11.10’da İstanbul’a hareket. Yolculuğumuzun ardından 13.50’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Pegasus Havayolları ile İstanbul –Priştine / Belgrad –İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• 3* ve 4*lı Otellerde 7 gece konaklama, sabah kahvaltıları
• (içecekler hariç olmak üzere )
• Şehir vergileri
• Programda belirtilen panoramik şehir turları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                       : 150.-TL
• Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)       : 20.-Eur
• Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)     : 45 -Eur

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  16, 23 Temmuz • 27 Ağustos • 17 Eylül
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  16.07.20223*** Ve 4**** OTELLER599,00 €799,00 € 599,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
  3 - 12 Yaş 429,00 €
  -
  23.07.20223*** Ve 4**** OTELLER549,00 €749,00 € 549,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
  3 - 12 Yaş 429,00 €
  -
  27.08.20223*** Ve 4**** OTELLER559,00 €749,00 € 559,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
  3 - 12 Yaş 429,00 €
  -
  17.09.20223*** Ve 4**** OTELLER549,00 €749,00 € 549,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
  3 - 12 Yaş 429,00 €
  -

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  VİZE GEREKMEMEKTEDİR.