MISIR VE NİL TURLARI 

1. Gün: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Hurghada

Saat 19:45 Havalimanı buluşma. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından,
Saat 22:40 Pegasus Havayollarına ait PC 632 sefer sayılı uçakla Kızıldeniz’in en güzel beldelerinden birisi olan Hurghada’ya hareket ediyoruz.

2. Gün: Hurghada-Marsa Alam

Saat 00:40 Varış. Otele transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.  Konaklama. Kahvaltı otelde. Gününüz serbest. Odalar Saat 12:00’da boşaltılacaktır. Öğle yemeği otelimizde. Rehberimizin belirleyeceği saate lobide buluşma, gezi ve ekstra turlar hakkında bilgilendirme toplantısı. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Denizaltı Turuna katılabilirler. Kızıldeniz’in en bakir ve en güzel beldelerinden birisi olan uçsuz bucaksız çölü, turkuaz denizi ve el değmemiş plajları ile sizleri büyüleyecek Marsa Alam’a transfer. Yengeç Dönencesine çok yakında bulunan Marsa Alam iklim özellikleri sebebiyle her mevsim denize girme imkanı sağlamaktadır. Yolculuk 250 km sürecektir. Varışımızla birlikte odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: Marsa Alam

Kahvaltı , akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Port Ghalib ve Marsa Mubarak Tekne Turuna katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Çölde Güneş Batışı ATV Moto Safari Turumuza katılabilirler.

4. Gün: Marsa Alam

Kahvaltı , akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Wadi el Gemal Turumuza katılabilirler.

5. Gün: Marsa Alam-Aswan

Uyandırma ve kahvaltı kutularımızı otelde aldıktan sonra yaklaşık 385 km’lik bir yolculukla Yukarı Mısır olarak adlandırılan bölgede bulunan ve Nil etrafındaki binlerce yıllık eserleri ve büyüleyici doğa manzaraları ile ünlü Aswan’a gidiyoruz. Varışımızla birlikte 3 gece boyunca Nil üzerinde çok keyifli bir gezi yapacağımız gemimize transfer. Öğle yemeği gemimizde alınacaktır. Odalar saat 14:00’da alınacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Yarım Günlük Philae Adası ve Tapınağı, Nubya Köyü Nil’de Filika Turumuza katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

6. Gün: Aswan (Abu Simbel)

Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ve konaklama gemimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek ve çok erken saatlerde hareket edecek Abu Simbel –Nasr Barajı-Bitmemiş Obelisk Turuna katılabilirler. Gemimiz, Yukarı Mısır’ın Prensi ve Firavunlara başkentlik yapmış  Luksor’a doğru yola çıkıyor…
 

7. Gün: Aswan-(Kom Ombo-Edfu)-Luksor

Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ve konaklama gemimizde. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde gemimizin duracağı yerlerde Kom Ombo ve Edfu Tapınakları Ekstra Turlarına katılabilirler.

8. Gün: Luksor-Hurghada

Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Luxor Balon Turuna katılabilirler. Kahvaltı gemimizde. Gününüz serbest. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Turuna katılabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte Hurghada Havalimanına transfer. Yolculuğumuz 310 km kadar sürecektir. Havalimanına varış. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından,

9. Gün: Hurghada-İstanbul

Saat 03:20 Pegasus Havayollarına ait PC 633 sefer sayılı tarifeli uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz.
Saat 06:55 Varış ve hizmetlerimizin sonu. Bir başka organizasyonumuzda buluşabilmek dileğiyle…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul Sabiha Gökçen Hv. Lim./Hurghada/İstanbul Sabiha Gökçen Hv. Lim. Hatlarında ekonomi sınıf uçak bileti
- Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları
- 5* otellerde Hurghada’da 1 gece, Marsa Alam’da 3 gece, Nil’de 5* gemide 3 gece olmak üzere toplamda 7 gece oda-kahvaltı konaklama
- Programda belirtildiği üzere otelde ve gemide alınacak 3 öğle ve 6 akşam yemeği
- Hurghada'da otelde alınacak 1 öğle yemeği
- Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
- Hurghada-Marsa Alam-Aswan-Luksor-Hurghada arasında transferler
- Mısır deneyimi olan Gezigen Turizm Profesyonel Türkçe Rehberi
- Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Yurtdışı Çıkış Harcı
- Ekstra turlar
- Vize Hizmeti (Sınırda Kapı Vizesi) (50 USD) (Tüm yaş gruplarında bulunan normal/bordo pasaport hamili misafirlerimiz için geçerlidir. Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz ÖDEMEZLER)
- Mısır Sınır Vizesi Güvenlik Soruşturması Hizmeti (175 USD) (Sadece 18-45 arası yaş grubunda bulunan normal pasaport hamili misafirlerimiz vize ücretine ilaveten öderler. Diğer yaş grupları, Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz ÖDEMEZLER. Bu işlem 15-21 gün arası sürebilmektedir. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamak üzere geziye vakitlice kaydolup pasaportunuzun resimli sayfasını whatsapp üzerinden satış temsilcimize ulaştırmanızı önemle tavsiye ederiz)
- Mısır Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı 75 USD nakit olarak Mısır'a varışta havalimanında toplanacaktır, gemi bahşişleri dahildir)
- Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
- Seyahat Güvence Paketi: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır.)
NOT: Seyahat Güvence Paketi fiyatı katıldığınız turun bedeline göre değişiklik göstermektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  24 Eylül
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  24.09.20224**** OTEL + GEMİ759,00 €999,00 € 759,00 €--

  1.Ek Bilgiler

  EKSTRA TUR KAMPANYALARIMIZ

  1- EKONOMİK PAKET (Yetişkin Kişi Başı Kazancınız: 26 USD)

  MARSA ALAM TEKNE+PHILAE+LUKSOR = Yetişkin 239 USD, Çocuk: 165 USD
  NOT: Bu paketi alan misafirlerimiz, pakete diğer turlara katılmak isterlerse %10 indirim hakkı kazanırlar.

  2- AVANTAJ PAKETİ (Yetişkin Kişi Başı Kazancınız: 81 USD)
  EKONOMİK PAKET+ABU SİMBEL+EDFU/KOMOMBO = Yetişkin 409 USD, Çocuk: 289 USD

  NOT: Bu paketi alan misafirlerimiz, pakete diğer turlara katılmak isterlerse %15 indirim hakkı kazanırlar.

  3- SÜPER FIRSAT PAKETİ (Yetişkin Kişi Başı Kazancınız: 146 USD)
  BALON HARİÇ TÜM TURLAR DAHİL; Yetişkin 579 USD, Çocuk: 389 USD

  NOT: Bu paketi alan misafirlerimiz Luksor Balon Turuna katılırlarsa yetişkin ve çocuk fiyatları üzerinden kişi başı 25 USD indirim kazanırlar.
   

  Denizaltı Turu, Hurghada
  Gerçek bir denizaltı ile Kızıldeniz'in derinliklerine dalmak, rengarenk mercanları ve diğer canlılarını seyretmek belki de hayatınızın en unutulmaz deneyimleri arasına girecek... Denizaltımız 22 metre derinliğe kadar dalacaktır.
  Yetişkin Ücret: 65 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 50 USD
  Bebek 0-2 Yaş Ücret: Ücretsiz
  Port Ghalib ve Marsa Mubarak Tekne Turu, Marsa Alam (Tam Gün, Öğle Yemekli)
  Kızıldeniz’in en güzel yerlerinden birçoğu Marsa Alam’da bulunmaktadır. Buralarda deneyim için en güzel yol ise şüphesiz ki tekne ile gezmektir. Bu keyifli gezimizde rengarenk mercanları ve çok farklı türlerde balıkları şnorkelle görebileceğiniz Marsa El Shone, Kızıldeniz’in en muhteşem denizaltı yaşamına şahit olabileceğiniz Marsa Mubarak (şanlıysanız Deniz İneği adı ile de bilinen Dugong balıklarını da görebileceksiniz) ve yine şnorkel yapabileceğiniz lagünlerde olmak üzere 3 kez yüzme molası verilecektir. Öğle yemeği ve ücretsiz alkolsüz içecekler teknemizdedir. Teknemizin limana dönmesi ile birlikte Port Ghalib Marina’da bulunan kafelerde vakit geçirmeniz ya da çarşısında alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman.
  Yetişkin Ücret: 90 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 60 USD
  Bebek 0-2 Yaş Ücret: Ücretsiz
  Çölde Güneş Batışı ATV Moto Safari Turu
  Macera ve adrenalin tutkunları için benzersiz bir deneyim. Çölü karış karış bilen profesyonel ekip liderlerimizi takip ederek çölün uçsuz bucaksız coğrafyasında hayatınız boyunca unutamayacağınız bir gezi sizleri bekliyor. Çölde bir Bedevi kampı ziyareti ve kampta naneli çay ikramı fiyata dahildir.
  İki Kişilik ATV Fiyat (2 kişi için toplam): 70 USD
  Tek Kişilik ATV Fiyat: 45 USD
  Wadi el Gemal Turu, Marsa Alam (Tam Gün, Öğle Yemekli)
  Wadi el Gemal Ulusal Parkı 7500 kilometrelik bir alana yayılmış çöl ve deniz havzasından ve toplam 5 adadan oluşmaktadır. Ulusal Parkta, 450 çeşit mercan, 1200 çeşit balıktan %17’si endemiktir. Ayrıca bölge, 13 çeşit kuş, yeşil kaplumbağalar, ceylan, yaban çöl keçisi, yabani develer, Afrika yabani eşekleri, kartal, şahin, çöl tavşanı gibi çok sayıda yabani hayvana doğal yaşam alanı olarak korunmaktadır. Bölgede ayrıca, Antik Mısır, Roma Dönemi gibi çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Çoğu turistin deneyim şansına sahip olamadığı bu olağanüstü bölgeye yapacağımız gezimizde ayrıca çölde bir Bedevi kampına ziyarette de bulunacağız. Öğle yemeği gezimiz esnasındadır.
  Yetişkin Ücret: 100 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 65 USD
  Bebek 0-2 Yaş Ücret: Ücretsiz
  Philae Adası ve Tapınağı, Nubya Köyü Nil’de Filika Turu, Aswan (Yarım Gün)
  Nil’in içinden geçtiği büyüleyici Aswan’ın en güzel ve en özel yerlerini gezeceğimiz bu turumuzda Nil üzerinde otantik ahşap ve yelkenli teknemizle ve motorbotlarla hafızalarınıza kazınacak bir gezi gerçekleştireceğiz. Öncelikle, Nasr Barajı inşası sebebi ile sular altında kalma tehlikesi dolayısıyla UNNESCO projesi kapsamında yerinde sökülerek orijinaline uygun olarak bir adaya taşınan Philae Tapınağını ziyaret ediyoruz. Ardından, bölgensin en eski halklarından birisi olarak kabul edilen, kendilerine has dilleri ve renkli kültürleri olan Nubyalılara ait bir köye giderek burada öğle yemeğimizi alıyor, yerli halka kaynaşıyoruz. Nil üzerinde Aswan’ın harika coğrafyasın güzel bir gezinti ile gezimiz sona eriyor.
  Yetişkin Ücret: 80 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 55 USD
  Bebek 0-2 Yaş Ücret: Ücretsiz
  Abu Simbel –Nasr Barajı-Bitmemiş Obelisk Tur (Tam Gün, Öğle Yemekli)
  Otelimizden erken saatlerde hareket ederek yaklaşık 60 km’lik bir yolculukla bir mimari şahaser olan Abu Simbel’e gidiyoruz. Dünyanın en çok merak edilen ve ilgi gören tarihi eserlerden birisi olan Abu Simbel’de bulunan tapınaklar UNESCO ve Mısır Hükümeti işbirliği ile Nasr Barajı inşaatı sırasında sular altında kalmamaları için parça parça kesilerek yeni yerlerinde orijinallerine uygun şekilde yeniden inşa edilmiştir. Burada Ramses II’ye ait Büyük Tapınak ve Hathor Tapınaklarını gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra yapımında Yugoslav ve Rus mühendiserin aktif olarak çalıştıkları ve bölgenin kaderini değiştiren Nasr Barajını ziyaret ediyoruz. Bu güzel gezimiz inşası yarım kaldığı için Obelisklerin nasıl inşa edildiğinin tüm sırlarını barındıran Bitmemiş Obeliski (Dikilitaş) ziyaret ediyoruz. 
  Yetişkin Ücret: 115 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 70 USD
  Bebek 0-2 Yaş Ücret: Ücretsiz
  Edfu Tapınağı ve Kom Omobo Tapınağı
  Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Aswan’dan Luksor’a transferimiz esnasında Edfu ve Kom Ombo Tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Kom Ombo Tapınağının bir kısmı Timsah Başlı Tanrı olan Sobek’e diğer bölümü ise Şahin Başlı Tanrı Haroeris’e adanmıştır. Tapınak bir zamanlar Mısır’ın Hıristiyan halkı Kıptiler tarafında kilise olarak kullanılmıştır. Karnak Tapınağından sonra en iyi korunarak günümüze kadar gelebilmiş Edfu Tapınağı Şahin Başlı Tanrı Horus’a ithafen inşa edilmiştir. Şaşalı yapısı ile antik Mısır’ın zenginliğini en iyi şekilde temsil etmektedir.
  Yetişkin Ücret: 80 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 55 USD
  Bebek 0-2 Yaş Ücret: Ücretsiz
  Balonla Luksor Turu
  Çöl, Nil, binlerce yıllık tapınaklar ve muhteşem gün doğumu. Tüm bunları sıcak hava balonları ile göğe yükselerek görmek hayatınızın en unutulmaz hatırası olabilir.
  Yetişkin Ücret: 125 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 100 USD
  Luksor Turu (Tam Gün, Öğle Yemekli)
  Binlerce yıl öncesinde yaşanan Firavunlar Dönemi, gizemi günümüzde dahi tam olarak çözülememiş çok sayıda özelliğe sahiptir. Dönemin en önemli yerleşim yerlerinden birisi ve günümüzde Firavunların izlerini en iyi sürebileceğiniz yer ise tartışmasız olarak Luksor'dur. Bu gezimizde Luksor Tapınağı , Karnak Tapınağı, Krallar  Vadisi , Hatchepsut Tapınağı, Memnon Anıtları, Nil Deltası gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini göreceğiz ve bir çoğunu detaylıca gezeceğiz. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında yerel bir restoranda alınacaktır
  Yetişkin Ücret: 100 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 65 USD


  ÖNEMLİ NOTLAR: Kampanya paketlerimizin satın alındıktan sonra iptali mümkün değildir. Paket dahilindeki tur ya da turlara katılamamanız durumunda aide yapılmaz. Gezilere yeterli katılım olması gerekir, aksi durumda yerine başka tur önerilir ya da iade işlemi gerçekleştirilir. Çocuk indirimleri 2-12 yaş grubu için uygulanır. 0-2 yaş grubu bebekler uygun olan gezilere ücretsiz katılırlar.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri