1. Gün: İSTANBUL(SABİHA GÖKÇEN) - ROMA (ROMA GECE TURU)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları'nın PC uçuşu ile saat 12.00'de Roma’ya hareket. Yerel saate göre 13.50'de Başkent Roma'ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda; Colesseum İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso ve Circus Maximus görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasından sonra serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Roma Gece Turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize geri dönüş.Geceleme otelimizde.

2. Gün: ROMA (DAĞ KÖYLERİ TURU) (ANTİK ROMA ve VATİKAN TURU)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenleyeceği Dağ Köyleri Turuna katılabilirler.Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Antik Roma ve Vatikan Turu düzenlenecektir.Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumunu gezeceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün: ROMA - FLORANSA - MONTECATINI

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Floransa'ya hareket.Varışımızın ardından Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer.Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün: MONTECATINI (SIENA & PISA & SAN GIMIGNANO TURU)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden Siena & Pisa &e San Gimignano Turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. Gün: MONTECATINI -(FERRARA TURU) VENEDİK (GONDOL TURU)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Venedik’e hareket.Misafirlerimiz yol üzeri ekstra olarak düzenlenecek olan Ferrara Turuna katılabilirler, katılım sağlamayan misafirlerimiz rehberimizin belirleyeceği yerlerden tur bitimi alınacaktır Venedik Tronchetto Meydanı'na varışımızın ardından panaromik şehir turumuz için San Marco Meydanı'nda buluşma. Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Turu'na katılabilirler. Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. Gün: VENEDİK-MiLANO - İSTANBUL(SABİHA GÖKÇEN)

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Milano-Bergamo Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının uçuşu ile saat 11.35'de İstanbul'a hareket. Yerel saate göre 15.20'de Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(Sabiha Gökçen Havalimanı) - Roma gidiş, Milano - İstanbul(Sabiha Gökçen Havalimanı) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Roma'da 3* uzak otelde 2 gece, Floransa Montecatini'de 3* otelde 2 gece, Venedik - Noventa ,San Dona, Treviso veya Padova Bölgesinde 3* otelde 1 gece  toplam 5 gece oda-kahvaltı (5 continental kahvaltı) dahil konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri ve tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik  Roma, Floransa, Venedik(San Marco Meydanı'na gelecek misafirler için) ve Milano şehir turları
 • Gezigen Turizm Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki Zorunluluk Sigortasıdır )
 • K.D.V dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 150 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen  isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Venedik Turu'nda vaporetto ücreti 15 Euro
 • Konaklama Vergileri (yetkili yerel mevkiler tarafından alınan ve otellere pasaport ibraz edilerek gecelik kişibaşı 2,4,6 Euro olarak otel kategorisne göre belirlenmiş, misafir tarafından direkt ödenen vergiler)
 • Ekstra turlar
 • Ören yerleri ve müze girişleri
 • Dahil olan hizmetlerde açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  22, 27 Ağustos • 27 Eylül • 25 Ekim • 08, 22 Kasım • 13, 27 Aralık
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  22.08.20223*** OTEL559,00 €699,00 € 559,00 €--
  27.08.20223*** OTEL529,00 €679,00 € 529,00 €--
  27.09.20223*** OTEL489,00 €639,00 € 489,00 €--
  25.10.20223*** OTEL489,00 €639,00 € 489,00 €--
  08.11.20223*** OTEL419,00 €569,00 € 419,00 €--
  22.11.20223*** OTEL419,00 €569,00 € 419,00 €--
  13.12.20223*** OTEL419,00 €569,00 € 419,00 €--
  27.12.20223*** OTEL419,00 €569,00 € 419,00 €--

  1.Ek Bilgiler

  • SÜPER PROMOSYON, GEZİGEN TURİZM EKO turlarda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
  • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
  • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
  • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
  • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
  • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
  • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
  • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.
  • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
  • Gezigen Turizm  vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Gezigen Turizm’in sorumluluğunda değildir.
  • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
  • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
  • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
  • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
  • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
  • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir.Gezigen Turizm  Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Gezigen Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
  • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
  • EKSTRA TURLAR

   GONDOL TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

   Venedik'in simgelerinden biri olan geleneksel Gondollar ile yapacağımız bu turumuzda Venedik’in kanallarını görme imkanı elde edeceksiniz. **Önemli Not: Gondol gezisi min. 6 kişi ile yapılmaktadır. Dahil olan hizmetler: Gondol gezisi

   PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO TURU 100 EURO (07-12 YAŞ 50 EURO)

   İtalya’nın en önemli sembolü, eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesinin görülmesi. Daha sonra İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena kentinin gezilmesi. Ardından Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış etrafı surlarla çevrili San Gimignano'nun gezilmesi. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

   DAĞ KÖYLERİ TURU 40 EURO (07-12 YAŞ 25 EURO)

   Turumuzun ilk durağı Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo. Ardından göl kıyısında yer alan Nemi köyüne gidiyoruz. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarımızı yedikten sonra serbest zamanımızda köyde gezerek dağ çileklerinden yapılmış birçok üründen satın alma fırsatı buluyoruz. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti + Turta ikramı

   ANTİK ROMA ve VATİKAN TURU 40 EURO (07-12 YAŞ 20 EURO)

   İtalya'nın en güzel şehirlerinden olan ve yürüyerek yapacağımız panoramik Roma turumuza; Colleseum 'dan başlayacağız. İmparatorluk Forum yolundan devam ederken Forum, Roma Belediye Binası, Marcus Aurelius Heykeli, Capitol Müzeleri hakkında bilgi alacağız. Ardından Venedik Meydanı'na gelip, ara sokaklardan Pantheon'a geçeceğiz. Pantheon'un içini gezdikten sonra aracımıza geçerek Vatikan'a transfer olacağız. Aziz Melek Şatosu ve Roma'nın ünlü köprülerinin hikayesinin ardından Vatikan'ın Bernini Meydanı'nda yapılacak anlatım ile turumuz burada sona erecektir. Dahil olan hizmetler: Ulaşım +Rehberlik

   FERRARA TURU (YOL ÜZERİ) 25 EUR (07-12 YAŞ 15 EUR)

   Unesco koruması altındaki Ferrara'da önce 14.yüzyıldan günümüze zarar görmeden ulaşmış olan Este Kalesini görüyoruz.Ardından Savanorola Meydanını,Ferrara Ketedralini ve Piazza Trento-Triste meydanını gördükten sonra Guiseppe Mazzini caddesinde serbest zamanımızı veriyoruz

   ROMA GECE TURU 25 EURO (07-12 YAŞ 15 EURO)

   Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

   PC-RFV5GECE- EKSTRA TUR PAKETİ (175 EURO / 07-12 YAŞ 100 EURO)

   GONDOL (25 EURO) + PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO (100 EURO) + DAĞ KÖYLERİ (40 EURO) + ANTİK ROMA ve VATİKAN (40 EURO) : 205 EURO YERİNE 175 EURO ***Ekstra tur alımı tur esnasında alınması gerekmektedir. ***Avantajlı ekstra tur paketinin içinden tur azaltılamaz veya iptali yapılamaz. Misafirlerimizin katılmaması durumunda hiç bir ücret iadesi yapılmayacaktır. ***Paket tur içinde belirtilen turlar başka bir turla değiştirilemez. Turlara, turu satın alan kişiler katılabilir.

   ROMA GECE TURU 25 EURO (07-12 YAŞ 15 EURO)

   Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

   Önemli Not:Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

  2.İptal Şartları

  Seyahat Sigortası
  • Vize reddi nedeni ile tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Seyahati engelleyecek akut gelişmiş rahatsızlıklarda /hastalıklarda tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Bagaj kaybı –hasarı ve hırsızlık
  • Turun yarıda kesilmesi (1. Dereceden yakınların vefatı, ani gelişen rahatsızlık nedeni ile ülke’ye geri dönüş)
  Covid İptal Güvence Paketi
  • 30 günün altında Covid pozitif sonucunu bizimle paylaşan her misafirimiz için teminat koruması başlayacaktır.
  • Seyahate 48 saat kala Pozitif durum devam ediyorsa kesintisiz iadesi yapılmaktadır.
  • 48 saate kadar Prontotour’a pozitif test sunulmaması halinde teminat devre dışı kalacaktır.

  3.Vize Bilgileri