1. Gün: VAN - ÇAVUŞTEPE - VANADOKYA - ZAP SUYU - HAKKARİ

Turumuz, sizleri 04.00 Beylikdüzü Migros Önü - 04.30 Yenibosna Airport Avm Önü (Koçtaş Karşısı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı)   - 05.30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak, servislerimiz ile Sabiha Gökçe Havalimanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 06.00‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 07.45’de hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Van uçağı ile Van’a hareket ediyoruz. Van’da bizleri bekleyen özel aracımızla Çavuştepe'ye hareket ediyoruz. Urartu döneminden kalan eserleri yerinde gördükten sonra Hoşap Kale'sini (Panoramik) görerek Van'ın doğal güzelliği olan halk arasında Vanadokya olarak adlandırılan volkanik oluşumların bulunduğu Yavuzlar Köyü'ne hareket ediyoruz. St. Bartholomeus Kilisesi'ni yol üzeinde panaromik olarak gördükten sonra Yavuzlar Köyüne ulaşıyoruz. Peri bacaları önünde vereceğimiz molanın ardından Zap suyunu takip ediyoruz.  Zap Suyu üzerinde 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları adına yaptırılan 70 metre uzunluğundaki asma köprü (Devrimci Gençlik Köprüsü)  görme imkanı buluyoruz. Sonrasında Hakkari şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Hakkari Şenler Otel, Vb.

Rota: Van - Vanadokya (145 km) Vanadokya - Hakkari  (115 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 260 km

2. Gün: HAKKARİ - BERÇALAN YAYLASI - MEYDAN MEDRESESİ - SÜMBÜL DAĞI - VAN

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Sümbül Dağı'nı ve Zap Suyu'nu yakından göreceğimiz yeni yapılmış seyir terasa çıkarak fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında 18 yy.da çift katlı ve kanatlı, açık avlulu düz damlı Hakkari Meydan Medresesi geziyoruz. Medrese, düzgün kesme taş işçiliği gösteren anıtsal yapısı, düzgün planı, iki katlı revaklı avlusu, mescit ve odaları ile kapısındaki süslemeler ve içerisindeki sütun başlıkları ile dikkat çekiyor. Ayrıca günümüze orijinal yapısını koruyarak ve sağlam bir şekilde gelmiş Hakkâri’nin tek anıt yapısıdır. Sonrasında Hakkâri il merkezine 18 km uzaklıktaki Berçalan Yaylasına gidiyoruz. 3500 metre rakımdaki bu muhteşem yaylada aynı günde dört mevsimi bir arada yaşayabilirsiniz. Yaylanın alt tarafı yaz mevsimi yaşanırken biraz yukarıda çiçekler ve yeşillikle ilkbahar ayı biraz daha yukarı çıkınca güz havası ve en tepeye çıktığında karı görürsünüz. İlkbahar aylarıyla birlikte yöre halkı hayvanlarını otlatmak amacıyla bu yaylaya giderler. Öğlen yemeğimiz bu gün piknik tarzı olacak . Göçerlerin çadırlarına konuk oluyoruz. Yaylada vereceğimiz molanın ardından Zap Suyu kenarından Van yolculuğuna başlıyoruz. Konaklama Van merkezdeki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak olur, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Hotel Sardur vb.

Rota: Hakkari - Berçelan Yaylası (20 km) Berçelan Yaylası - Van (210 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 230 km

Otele Giriş Saati: 17.30

3. Gün: AKDAMAR ADASI - KEDİ EVİ - MURADİYE ŞELALESİ

Turumuz, otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Gevaş'a çeviriyoruz. Gevaş'tan bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında Van şehir merkezine hareket ediyoruz.Van Kalesi'nin eteklerine kadar giderek rehberimizden kalenin öyküsünü dinliyoruz. Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde kale gezimizi taçlandırıyoruz. Ardından bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Gümüşe en güzel süsü veren Van Savatlı gümüş işçiliği hakkında bilgiler aldıktan sonra Van’ın Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni geziyoruz. Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından,  Van havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayollarının 20.15 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Havaalanında bizi bekleyen servisimiz siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyor.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama:  Dönüş Günüdür, Konaklama Yoktur.

Rota: Van - Gevaş - Van (100 km) Van - Muradiye - Van (160 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 260 km

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım

*  Gezigen Turizm Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  20, 28 Ağustos • 03, 10, 17, 24 Eylül
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  20.08.20223*** Ve 4**** OTELLER2.780,00 TL3.200,00 TL 2.780,00 TL--
  28.08.20223*** Ve 4**** OTELLER2.780,00 TL3.200,00 TL 2.780,00 TL--
  03.09.20223*** Ve 4**** OTELLER2.780,00 TL3.200,00 TL 2.780,00 TL--
  10.09.20223*** Ve 4**** OTELLER2.780,00 TL3.200,00 TL 2.780,00 TL--
  17.09.20223*** Ve 4**** OTELLER2.780,00 TL3.200,00 TL 2.780,00 TL--
  24.09.20223*** Ve 4**** OTELLER2.780,00 TL3.200,00 TL 2.780,00 TL--

  1.Ek Bilgiler

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI: Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

  İKLİM

  Doğu Anadolu Bölgemizde karasal iklim görülür. Karasal iklimin özelliği Kışları soğuk ve karlı geçer, yazlar ise genellikle sıcak ve kuraktır. Karasal iklimin görüldüğü yerlerde kış erken başlar ve ortalama olarak 90 gün karın yerde kalma süresi vardır. Yazlar da kış kadar erken başlar ve sıcaktır fakat nem az olduğundan dolayı bu sıcaklık fazla hissedilmez, gece ve gündüz arasındaki sıcaklık ve yıllık sıcaklık farkı çok fazladır.

   

  MIDIBUSLER

  ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  MINIBUSLER

  MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri